Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Soutěže

Zimní setkání

 

     Dne 15.3.2014 se konal Zimní sraz mládeže v Nýrsku. Mezi sebou soutěžila čtyřčlenná družstva ve třech kategoriích a to: starší, mladší a přípravka.

     Naši mladí hasiči složili 3 družstva. Z toho dvě družstva byla v kategorii mladší a jedno v kategorii přípravka. Soutěžilo se v 16 disciplínách. 

     Naše družstva se umístila na 13. a 29. místě v kategorii mladší a na 3. Místě v kategorii přípravka.  

Kdyně
 
     Dne 15.2.2014 se konala soutěž mladých hasičů ve Kdyni. Mezi sebou soutěžila pětičlenná družstva. Naši mladí hasiči složili 2 pětičlenná družstva v kategorii mladší. Jedno družstvo bylo čistě dívčí a druhé čistě chlapecké.
      Soutěžilo se celkem v 6 disciplínách a to: vázání uzlů, hra paměti, topografie, technické prostředky, signály a hod hadicí. Každý z mladých hasičů, dostal svačinu a to řízek.
      Aby si ukrátili čas, než začne vyhlášení, hráli různé hry.  Nejlepší umístění našich družstev bylo 3. místo, na kterém se umístilo družstvo dívek.
 

Braňák, štafeta CTIF

 

Dne 19.10.2013 se v Horažďovicích konal Závod požárnické všestrannosti ( braňák) a štafeta CTIF.

 Braňák je běh po trase dlouhé přibližné 2,5 km. Během této trasy, musí plnit různé disciplíny. Družstvo je tvořeno 5 závodníky. Družstva vybíhají po sobě v pravidelných intervalech. 

Štafetu CTIF běží 8 závodníků. Jedna dráha je dlouhá 60 metrů.

Mladí hasiči, kteří se zúčastnili těchto disciplín:

Lukáš Jarošík

Karolína Sýkorová

Zuzana Marková

Kristýna Preslová

Samule Groll

Štěpánka Kalná

Janko Gál

Natálka Šotová

Lukáš Kovařík

Závěrem bych jen řekl, že naši mladí hasiči soutěžili v kategorii mladší a celkově jsou zatím na krásném 3. místě.

 

Závěrečný sraz hry Plamen

 

 Dne 18.5. 2013 se konal Závěrečný sraz hry Plamen v Žihobcích. Soutěžilo se v těchto disciplínách: štafeta dvojic, štafeta 4x60 m, útok CTIF a požární útok. Kdo chtěl, mohl ještě soutěžit v jednotlivcích, což je běh na 60 m s překážkami a hadicemi.

 Naši mladí hasiči se dělili o stejné místo jako mladí hasiči ze Štěpánovic, jenomže jejich čas na  požárním útoku byl lepší, obsadili 4. místo. Takže naši mladí hasiči skončili na krásném 5. místě, což byl veliký úspěch.  

 Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucím naší mládeže především Vítkovi Marků.

Den hasičů

 

 Dne 4.5. 2013 se konal Den hasičů v Nýrsku. Dopoledne patřilo mladým hasičům.

 Po odbytí deváté hodiny ranní začali první pokusy. Po doběhnutí prvních pokusů následovala malá pauza, kde se nám předvedli ti nejmenší mladí hasiči v Nýrsku. Čas jejich útoku dokonce nepatřil k těm nejhorším, což je velice potěšilo. Po této ukázce se pokračovalo druhými pokusy. 

Jarní soutěž dětí 2013

 

 Dne 13.4 2013 se konala v areálu základní školy, která sídlí v ulici Školní, soutěž mladých hasičů. I když počasí z počátku nepřálo, nakonec se umoudřilo a soutěž se mohla konat venku.

 Soutěž byla rozdělena do 4 věkových kategorií (předškoláci, I, II, III) a dokonce sbory, které měli zastoupené družstva ve všech kategoriích, mohli získat putovní pohár. 

 Celkem se soutěžilo v 7 disciplínách a to: topografie, vodorovné lano, kuželky, uzle, technické prostředky, hadicová štafeta, požární útok.

 Po dokončení všech disciplín, se čekalo jen na vyhlášení výsledků. Ještě před vyhlášením výsledků ovšem začalo pršet, tudíž se všichni odebrali do vnitřních prostor školy. Ovšem byla to jenom přeháňka, takže netrvalo dlouho do návratu na hřiště a vyhlášení samotných výsledků.

 Závěrem mohu říci, že se soutěž podařila a byla veliká účast družstev.

Zimní setkání

 

Dne 23.2. 2013 se konalo Zimní setkání mladých hasičů. Tento rok se konalo ve Kdyni.

 Mladí hasiči  složili tři pětičlenná družstva. Jedno v nejmladší kategorii a dvě  v mladší kategorii. Soutěžilo se v těchto disciplínách : - trojnožka

-          uzle

-          hra paměti

-          topografie

-          technické prostředky

-          signály

-          hod hadicí

-          skok přes švihadlo ( pro nejmladší přechod štaflí)

 Každý dostal na svačinu bagetu a hráli hry pro zabavení.

 Na čtvrtém místě se umístilo nejmladší družstvo. Na šestém a dvacátém místě se umístili družstva v mladší kategorii.

Braňák, štafeta CTIF

 

 Dne 6.10.2012 vyrazili naši mladí hasiči do Předslavi. Jako první se pustili do štafety CTIF.

 Složení: Jiřík Jaroslav

               Gál Ján

               Kalná Štěpánka

               Kotrchová Nela

                Preslová Kristýnka

                Marek Matěj

                Voráček Petr

                 Lanč Dominik

Na této disciplíně se umístili na 6. místě s časem 128,01.

 Další na řadě byl Závod požárnické všestrannosti (neboli braňák). Zde se jedná o závod pětičlenných hlídek, které musí absolvovat 6 disciplín. Celá trať bývá dlouhá 2-3 km.

1. hlídka: Kovářík Lukáš                                  

                     Voráček Petr                                                 

                      Marková Zuzana                                            

                       Kalná Štěpánka                                            

                       Kotrchová Nela                                             

2. hlídka: Jiřík Jaroslav

               Gál Ján

               Marek Matěj

               Preslová Kristýnka

               Lanč Dominik

Na braňáku skončili na 3. místě.

 Ve hře Plamen jsou po těchto výkonech na 4. místě.

Závěrečný sraz hry Plamen

 

 Dne 19.5. 2012 se konal závěrečný sraz hry Plamen v Malém Boru. Všechna družstva měla svůj harmonogram, podle kterého chodila na disciplíny.

 Soutěžilo se v útoku CTIF, štafetě 4x60, štafetě dvojic a požárním útoku. Kdo chtěl, mohl si zaběhnout jednotlivce, což je běh na 60 metrů s překážkami a hadicemi s proudnicí. Byly dvě kategorie a to mladší a starší, kde starší postupovali na krajské kolo.

 Za naše mladé hasiče zkusil jednotlivce Michal Klůg, který se umístil na krásném 18. místě. Což bylo krásné, jelikož na tuto disciplínu netrénoval. Celá soutěž probíhala vcelku rychle a popravdě musím říci, že jsem ještě nezažil, aby všechny disciplíny končily téměř stejně. Naši mladí hasiči skončili na 18. místě.

 Závěrem bych jen řekl, že počasí bylo krásné a to i výkony všech družstev.

Jarní soutěž dětí 2012

 

 Dne 14.4 2012 se konala v areálu základní školy, která sídlí v ulici Školní, soutěž mladých hasičů. Počasí bylo s námi, tudíž se soutěž konala venku.

 Soutěž byla rozdělena do 4 věkových kategorií (předškoláci, I, II, III) a dokonce sbory, které měli zastoupené družstva ve všech kategoriích, mohli získat putovní pohár. 

 Celkem se soutěžilo v 7 disciplínách a to: topografie, vodorovné lano, kuželky, uzle, technické prostředky, hadicová štafeta, požární útok. Každý rok snad na každé soutěži je disciplína, kde je největší fronta. Letos to byli uzle, tudíž jsme postavili další stanoviště, kde se soutěžilo ve vázání uzlů.

 Po dokončení všech disciplín, se čekalo jen na vyhlášení výsledků.

 Závěrem mohu říci, že se soutěž podařila a byla veliká účast družstev.

Blovice

 

 

 Dne 22.10. 2011 se naši mladí hasiči zúčastnili soutěže v Blovicích. Rozhodlo se, že na tuhle soutěž pojedou dvě pětičlenná družstva složená z nejmladších členů. Byli zařazeni do kategorií: školáci a předškoláci.

 Děti byli velice natěšené a chtěli ukázat, co všechno se již naučili. Soutěž probíhala v hasičské zbrojnici. 

 Soutěžilo se v těchto disciplínách: ruční hasicí přístroje, uzlová štafeta, topografie, zdravověda, technické prostředky, kuželky, požární štafeta, tajná disciplína. Bohužel jsem se od dětí nedozvěděl, co bylo v tajné disciplíně.

  Umístění bylo velmi pěkné na to že se ještě mají hodně co učit. Skončili na 12. a 16. místě.

 

 

Braný Závod

 

  Dne 8. 10. 2011 se konal Braný závod v Červeném poříčí.  Naši mladí hasiči měli čas startu 12:28 hodin. Jelikož se ještě běhala štafeta CTIF, bylo nutno vyjet dříve.

 Při jízdě v Avii si ještě opakovali topografické a technické značky a vázání uzlů. Celou cestu pršelo. Všichni doufali, že pršet přestane, až budou absolvovat disciplíny.

 První pokus štafety dopadl dobře, ale druhý se nepovedl podle očekávání, ale to se stává. Po štafetě se šlo na Braný závod. Původně měli běžet dvě pětičlenné hlídky, ale z důvodů počasí běžela jenom jedna ve složení nejstarších mladých hasičů.

 Na trati je, mimo jiných úkolů, čekal i veliký kopec, který měl za příčinu vyčerpání některých běžců hlídky. Na disciplínách se jim vedlo dobře, až na pár výjimek.

 Po doběhnutí znavujícího Braného závodu se všichni odebrali do zdejší hasičské klubovny, kde se napili teplého čaje. Poté si všichni nastoupili do Avie a vyrazili s úsměvy domů.

Závěrečný sraz hry Plamen

 

Dne 21.5. 2011 se konala soutěž ve Strašíně. Jelikož to byl Plamen , tak o účast nebyla nouze. Což bylo poznat na časovém harmonogramu, který nemohl být splněn podle představ. Ale i navzdory tomu soutěž ubíhala poměrně rychle. Soutěžilo se v těchto disciplínách : Požární útok , štafeta 4x60 , štafeta dvojic, soutěž jednotlivců a útok CTIF. Útok CTIF se nezapočítával do celkového hodnocení a byl ohodnocen zvlášť. U této disciplíny se také nejdéle čekalo a to díky nenacvičenosti některých sborů této disciplíny.  Vyhlášení bylo zvládnuto velmi rychle. Závěrem bych chtěl říct, že soutěž byla povedená a také počasí se vydařilo.

Jarní soutěž dětíDne 16.4. 2011 se konala Jarní soutěž dětí v Nýrsku a to v areálu základní školy ulice Školní. Děti zde mohli porovnávat své znalosti ve čtyřech kategoriích ( předškoláci, kategorie I , kategorie II a kategorie III ). Soutěž rychle utíkala a to i díky malému množství disciplín. Soutěžní družstva, která měla družstva v kategoriích I,II a III se zúčastnili putovního poháru. Závěrem bych řekl, že se soutěž vydařila a že byla spokojenost i na straně dětí.

                                                             Disciplíny :     -           Topografie

-          Vodorovné lano

-          Kuželky

-          Uzle

-          Technické prostředky

-          Hadicová štafeta

-          Požární útok

Výsledky

kategorie předškoláci : 1. místo Běšiny       celková počet bodů : 48
                                             2. místo Nýrsko I     celkový počet bodů : 44     
                                             3. místo Kdyně        celkový počet bodů : 43

                                            4.. místo Nýrsko II       celkový počet bodů : 38
                                

kategorie I : 1. místo Horšovský Týn            celkový počet bodů : 53
                        2. místo Bystřice I                     celkový počet bodů : 52,5
                        3. místo Nýrsko II                      celkový počet bodů : 51,5
...
                        18. místo Nýrsko I                     celkový počet bodů : 40
                                  
kategorie II :  1.místo Lomec                         celkový počet bodů : 56
                          2. místo Bystřice II                   celkový počet bodů : 54,5
                          3. místo Dlažov I                      celkový počet bodů : 53,5
kategorie III : 1. místo Bystřice                        celkový počet bodů : 58,5
                       2. místo Chodská Lhota           celkový počet bodů : 52,5
                       3. místo Týnec                            celkový počet bodů : 51,5
                       4.místo Nýrsko                           celkový počet bodů : 51,5
putovní pohár : 1. místo Bystřice                  celkový počet bodů : 165,5
                          2. místo Dlažov                        celkový počet bodů : 146,5
                          3. místo Dobřany                     celkový počet bodů : 146,5
Podrobné výsledky si můžete níže stáhnout.    

XIV. Setkání mladých hasičů

Dne 19. 2. 2011 se ve sportovní hale v Nýrsku sešli mladí hasiči celého okresu Klatovy a kolektiv mladých hasičů z Vacov od Strakonic. Přijelo i mnoho hostů. Soutěžilo se v 16 disciplínách. Prověřovali se znalosti z požární ochrany, sportovní zdatnosti a samozřejmě nechyběli ani různé zábavné hry. Byla i jedna disciplína mimo soutěž. Bylo to oblékání hasiče na čas , kde mělo družstvo za úkol obléci jednoho svého člena do zásahového obleku dospělých hasičů. Při čekání na vyhlášní se ještě událo několik rozstřelů mezi jednotlivci se stejným počtem bodů. Tato soutěž se vedoucím i mladým hasičům velice líbila, o čemž svědčí i veliká účast. Zapojilo se 60 pětičlených društev starší kategorie a 26 družstev mladší kategorie. Když k tomu připočteme vedoucí, řidiče, rozhodčí a technickou četu, tak se pohybujeme okolo 600 osob.

                                             Disciplíny :  - brankář

                                                                -   uzle

                                                                -  topografické značky + mapa

                                                                -  věcné prostředky PO

                                                                -  skok přes švihadlo

                                                                -  šplh po tyči

                                                                -  puzzle

                                                                -  kloboučku hop ( ve větším provedení )

                                                                -  lentilky ( přenesení pomocí brčka )

                                                                -  hod čepice na věšák

                                                                -  košíková

                                                                -  čára

                                                                -  kuželky

                                                                -  létající talíř

                                                                -  šipky

                                                                -  pexeso

Mimo soutěž :  - oblékání hasiče

Výsledky najdete v horní části nad posledním nadpisem.

Výsledky

kategorie starší :  1. místo Sušice 1             celková počet bodů : 156
                                  2. místo Dlažov 2             celkový počet bodů : 155,5
                                  3. místo Malechov 1        celkový počet bodů : 154
...
                                12. místo Nýrsko 2             celkový počet bodů : 138
                                51. místo Nýrsko 1             celkový počet bodů : 101

kategorie mladší :  1. místo Strážov             celkový počet bodů : 168
                                    2. místo Švihov 1           celkový počet bodů : 153,5
                                    3. místo Hrádek             celkový počet bodů : 152,5
...
                                  25. místo Nýrsko 1           celkový počet bodů : 77,5
                                  26. místo Nýrsko 2           celkový počet bodů : 58

oblékání hasiče : 1.místo Sušice
                                  2. místo Klatovy
                                  3. místo Vacov
Podrobné výsledky si můžete níže stáhnout.
                          

Závěrečný sraz hry Plamen

 

 Dne 18.5. 2013 se konal Závěrečný sraz hry Plamen v Žihobcích. Soutěžilo se v těchto disciplínách: štafeta dvojic, štafeta 4x60 m, útok CTIF a požární útok. Kdo chtěl, mohl ještě soutěžit v jednotlivcích, což je běh na 60 m s překážkami a hadicemi.

 Naši mladí hasiči se dělili o stejné místo jako mladí hasiči ze Štěpánovic, jenomže jejich čas na  požárním útoku byl lepší, obsadili 4. místo. Takže naši mladí hasiči skončili na krásném 5. místě, což byl veliký úspěch.  

 Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucím naší mládeže především Vítkovi Marků.