Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Srpen

69.událost - 24.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo ve štítě střechy. Pro likvidaci hnízda jsme museli nejprve s majitelovým souhlasem rozebrat několik palubek. K samotné likvidaci jsme použili postřik a dva dílce nastavovacího žebříku.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
68.událost - 22.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na likvidaci skvrny oleje v obci Nýrsko. Skvrna byla rozměru cca 3x2 metry. K úniku došlo pravděpodobně z neznámého kamionu. K likvidaci skvrny jsme použili sorbent.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
67.událost - 20.8.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru vozidla mezi obcemi Nýrsko a Milence. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jedno osobní vozidlo. Před naším příjezdem už došlo k uhašení motorového prostoru vozidla práškovým RHP. Po příjezdu jsme motorový prostor chladili a kontrolovali pomocí termokamery. Při prvotním zásahu si dva hasiči nasadili dýchací přístroje do pohotovostní polohy. Unikající provozní látky jsme likvidovali pomocí sorbentu. Na místě jsme také řídili dopravu. Po příjezdu vyšetřovatele HZS a vyšetření požáru jsme pomohli odtahové službě naložit vozidlo a umyli vozovku.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
66.událost - 20.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému otevření dveří bytu v obci Nýrsko. Dveře jsme otevřeli a byt předali uživatelce. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko.

Technika: NA Nissan

 
65.událost - 20.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku ropných látek na vozovku mezi obcemi Milence a Hojsova Stráž. Na místě jsme spolupracovali s HZS Železná Ruda a JSDHO Železná Ruda. Z našich zásob jsme použili 70 kg sorbentu. Od SúS jsme obdrželi dalších 50 kg sorbentu, který jsme rovněž spotřebovali. Na místě jsme v některých místech také řídili dopravu.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
64.událost - 20.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému otevření bytu a spolupráci se ZZS v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo byl již byt otevřen synem majitele bytu. Následně jsme pomohli s transportem pacienta do sanitky. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko a HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan

 
63.událost - 17.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Stará Lhota. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o hnízdo vos ve štítě domu. Použili jsme dva nastavovací žebříky a sprej. Přímo ke hnízdu se nebylo možné dostat, jedině v případě rozsáhlejšího rozebrání části střechy. S majitelem jsme se dohodli tak, že jsme provedli důkladný postřik sprejem okolo hnízda a v případě že to nepomůže, tak bude znovu kontaktovat tísňovou linku.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
62.událost - 12.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu na vozovku mezi obcemi Nýrsko a Dešenice. Strom jsme odstranili pomocí motorové pily.

Technika: NA Nissan

 
61.událost - 11.8.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru do obce Hodousice. Jednalo se o požár stodoly cca 10 x 8 metrů. Po příjezdu na místo již byla stodola zcela v plamenech. Provedli jsme průzkum a zahájili hašení pomocí 4 proudů C. Při zásahu jsme zachránili ze stodoly postupně několik slepic, kachen a kozu. Při hašení jsme použili 3 ks nastavovacího žebříku. Na místo se postupně dostavili další jednotky HZS Klatovy,JSDHO Janovice a JSDHO Pocinovice. Tyto jednotky zřídili čerpací stanoviště na návsi u místní vodní nádrže a prováděli kyvadlovou dopravu vody a doplňování do obou cisteren naší jednotky. Při hašení zasahující hasiči použili dýchací techniku a osvětlovací agregát pro osvětlení požářiště.Při dohašování jsme použili termokameru pro dohledání ohnisek. Po likvidaci požáru zůstala jedna naše cisterna TATRA na místě ještě další dvě hodiny. Po provedení závěrečného průzkumu bez nalezení ohniska jsme místo předali majitelce po podpisu předávacího protokolu s nařízeným dalším 8 hodinovým dohledem.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
60.událost - 8.8.2019 - Požár

      Vyjeli jsme na událost požár na PCO v obci Bystřice nad Úhlavou. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum. Tři hasiči při tom měli dýchací přístroje v pohotovostní poloze. Žádné zahoření jsme ale při průzkumu nenalezli a jednalo se o planý poplach.Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
59.událost - 5.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Dešenice. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo na boku štítu zástřešku a ve spáře panelu. Na místo dorazila plošina HZS Klatovy. Se souhlasem majitele jsme rozebrali bok zástřešku a společně s HZS jsme provedli likvidaci hnízda sprejem. Při tom jsme použili tři dílce nastavovacího žebříku.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
58.událost - 5.8.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému technickému zásahu v obci Nýrsko. Na místě jsme zjistili, že matka je zabouchnutá na balkoně a uvnitř bytu je dítě. Podařilo se nám otevřít dveře bytu a následně otevřít balkonové dveře. Dítě bylo v pořádku předané do péče matky. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko.

Technika: NA Nissan

 
57.událost - 1.8.2019 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě jednoho vozidla mezi obcemi Milence a Zelená Lhota. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o vozidlo, které bylo mimo vozovku několik metrů v lese pod silnicí opřené bokem o strom. Řidič již byl mimo vozidlo a na místě byla Policie ČR. Řidiče si převzala ZZS. Vzhledem k poloze vozidla nebylo možné odpojit autobaterii. Proto jsme jako protipožární opatření připravili dva hasící přístroje a připravili vysokotlak. Na místě jsme také řídili dopravu. Z vozidla neunikali žádné látky. Na místo se dále dostavila jednotka HZS Železná Ruda. Po vyšetření Dopravní policií jsme ve spolupráci s HZS Železná Ruda pomohli odtahové službě s vytažením a naložením vozidla.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ