Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Listopad

84.událost - 28.11.2019 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě jednoho vozidla mezi obcemi Chudenín a Liščí. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu jednoho vozidla, které bylo mimo vozovku. Řidič byl mimo vozidlo. Provedli jsme zajištění místa nehody a provedli protipožární opatření - odpojení autobaterie. Německy mluvící řidič byl dost zmatený a proto jsme požádali o příjezd ZZS. Na místě jsme řídili dopravu a jeden z našich členů působil jako tlumočník. Z vozidla nevytékali žádné provozní kapaliny. Na místo se dostavila jednotka HZS Klatovy a následně také Dopravní policie.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
83.událost - 24.11.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru budovy na Špičáku. Po příjezdu na místo naše cisterna CAS 24 LIAZ po dohodě s velitelem zásahu natáhla jeden útočný proud C (3x hadice B, 1x hadice C) k hašení hořícího objektu. Přitom jsme využili také 3 dílce nastavovacího žebříku.Druhá naše cisterna CAS 24 TATRA prováděla kyvadlovou dopravu vody. Plovoucí čerpadlo z této cisterny jsme nasadili na vodní zdroj k plnění cisteren.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
82.událost - 13.11.2019 - Dopravní nehoda
     
      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu osobního a
nákladního vozidla. Osoby již byli mimo vozidla. Na místě byla Zdravotní záchranná služba. Té jsme pomohli s ošetřením vážně zraněné osoby. Na místě jsme řídili dopravu a zajistili místo nehody. Provedli jsme protipožární opatření a odpojili u obou vozidel baterie. Na místo nehody jsme naším vozidlem NISSAN převezli část posádky vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místě nám následně pomohla s řízením dopravy Městská policie. Vytékající provozní látky z vozidel jsme zlikvidovali pomocí sorbentu. Na místo dorazila jednotka HZS Klatovy. Po vyšetření dopravní policií jsme pomohli naložit odtahové službě osobní vozidlo a provedli umytí vozovky pomocí vody a patrony se smáčedlem. Následně jsme vyčkali příjezdu odtahové služby pro nákladní vozidlo. Před naložením jsme museli odstřihnout pomocí vyprošťovacího nářadí pravé dveře u kabiny které nebylo možné nijak zajistit s ohledem na poškození celé kabiny. Pomohli jsme s naložením nákladního vozidla a po závěrečném úklidu místa nehody jsme odjeli na základnu.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
81.událost - 8.9.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k otevření bytu v obci Nýrsko, kde měl být uvnitř puštěný sporák. Provedli jsme otevření bytu a zjistili, že uvnitř nic puštěno nebylo. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko a HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan