Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Červenec

56.událost - 30.7.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Nýrsko. Na místě jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo ve venkovním podhledu. Hnízdo nebylo možné přímo fyzicky zlikvidovat. Za použití 3 dílců nastavovacího žebříku jsme provedli postřik hnízda pomocí spreje a tak sršně zlikvidovali.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
55.událost - 29.7.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené spolupráci se ZZS v obci Nýrsko. Na místě jsme pomohli s transportem pacientky z 2. patra do sanitky.

Technika: NA Nissan

 
54.událost - 16.7.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku provozních náplní vozidla v obci Blata. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o olejovou skvrnu v délce cca 40 metrů a šířce 60 cm. Na místě prováděl kolový bagr úpravu stoky a při kopání mu odlétl kámen na silnici, kde poškodil projíždějící osobní vozidlo, ze kterého olej unikl. Vzniklou skvrnu jsme zlikvidovali pomocí sorbentu. Na místo dorazila také Policie ČR Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
53.událost - 13.7.2019 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu dvou vozidel. Osoby již byly mimo vozidla. Provedli jsme zajištění místa nehody a také protipožární opatření včetně vyjmutí autobaterií z obou vozidel. Z jednoho vozidla unikali provozní kapaliny, které jsme likvidovali pomocí sorbentu. Na místě jsme také řídili dopravu. Na místo nehody se dostavila také jednotka HZS Klatovy. Jednu zraněnou osobu odvezla sanitka RZS.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
52.událost - 12.7.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru v obci Hodousice. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum a zjistili jsme, že se jedná o požár střechy garáže.Před naším příjezdem majitelé objektu již použili dva hasící přístroje. Na začátku zásahu mělo několik hasičů dýchací přístroj v pohotovostní poloze. K lokalizaci a následné likvidaci jsme použili 1x proud D. Při likvidaci požáru jsme rozebrali část krytiny střechy ze spodní strany.Na místě byla také jednotka HZS Klatovy a JSDHO Janovice.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
51.událost - 12.7.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru travního porostu v obci Zelená Lhota. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o požár zapařeného kompostu o velikosti 3x3 metru. K lokalizaci a následné likvidaci jsme použili jeden proud C. Kompost jsme rozhrnuli. Dva hasiči měli dýchací přístroje v pohotovostní poloze.Na místo se dostavila také jednotka HZS Železná Ruda a JSDHO Zelená Lhota. Majitel objektu nebyl přítomen. Při našem odjezdu byl kompost zcela uhašen a rozhrnutý bez známky zahoření.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
50.událost - 8.7.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Pocínovice. Vosí hnízdo se nacházelo na plotě u rodinného domu. Vzhledem k tomu, že se zde nacházeli také děti, tak jsme provedli likvidaci hnízda. K likvidaci jsme použili sprej.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
49.událost - 8.7.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Zelená Lhota . Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo v kolně. Vzhledem k tomu, že se zde nacházeli také děti, tak jsme provedli likvidaci hnízda. Při likvidaci jsme použili sprej.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
48.událost - 7.7.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému vyproštění osob z výtahu v obci Nýrsko . Po příjezdu na místo jsme zjistili, že výtah uvázl z důvodu výpadku elektrické energie. Z výtahu jsme vyprostili dvě osoby, které byli nezraněné. Na místo přijela také hlídka Policie ČR Nýrsko.

Technika: NA Nissan