Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Červen

47.událost - 24.6.2019 - Požár

      Vyjeli jsem na událost v objektu jedné firmy v Nýrsku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná s vysokou
pravděpodobností o planý poplach. Provedený průzkum to potvrdil. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA


 
46.událost - 21.6.2019 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě mezi obcemi Milence a Zelená Lhota. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu jednoho vozidla, které bylo převrácené na střechu mimo vozovku. Obě zraněné osoby již byli mimo vozidlo. Poskytli jsme do příjezdu ZZS předlékařskou pomoc. Provedli jsme protipožární opatření, kdy jsme připravili vysokotlak.Na místě nehody bylo také poškozené zábradlí propustku. Na místě jsme řídili dopravu a unikající ropné látky likvidovali pomocí sorbentu. Na místo se dostavila také jednotka HZS Klatovy. Po vyšetření Dopravní policií jsme pomohli odtahové službě naložit vozidlo. Před naložením bylo možné po jeho otočení odpojit autobaterii.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
45.událost - 17.6.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému otevření auta, ve kterém měl být pes. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že si řidička zabouchla dveře od vozidla a klíče měla uvnitř. Uvnitř vozidla se nacházel pes. Podařilo se nám otevřít dveře bez poškození vozidla a psa předat majitelce v pořádku. Na místo přijela také Policie ČR a jednotka HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan

 
44.událost - 16.6.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášené události v obci Dešenice. Po příjezdu už zde byla správkyně objektu a informovala nás, že se jedná o stejnou vadu vysílače jako včera. To nám ukázala i v místnosti kde je displej s hlásiči. Proto už jsme nezahájili ani průzkum v budově. Po příjezdu HZS Klatovy jsme se po dohodě s velitelem zásahu vrátili na základnu.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
43.událost - 15.6.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášené události na objekt v obci Dešenice. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum.Průzkumná skupina použila dýchací přístroje v pohotovostní poloze. Nenašli jsme žádné podezřelé místo. Jednalo se o planý poplach zaviněný s největší pravděpodobností vysílači. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
42.událost - 12.6.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému padlému stromu na vedení v obci Hodousice. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o několik velkých větví vrby, které spadly na telefonní vedení a částečně na vozovku. Větve jsme pomocí motorové pily odstranili. Kabel vedení zůstal nepoškozený, ale byl dost prověšený. O tom jsme informovali KOPIS, aby následně zajistil zásah telefonní společnosti.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
41.událost - 11.6.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému problému s nakloněným stromem, který hrozil pádem, v obci Nýrsko. Strom jsme zlikvidovali pomocí motorové pily bez poškození plotu.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
40.událost - 10.6.2019 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru sklepa v panelovém domě v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme provedli odpojení elektriky a rozvodu vody, protože byl proveden v plastu. Do sklepních prostor jsme museli vniknout vykopnutím dveří. Jednu průzkumnou skupinu jsme poslali se zavodněným proudem C do sklepa. S ohledem na velké zakouření byli vybavení dýchací technikou. Druhý proud C jsme natáhli ke sklepnímu okénku, které jsme rozbili a prováděli hašení požáru. Ve spolupráci s JSDHO Janovice a HZS Klatovy jsme provedli evakuaci 5 osob. Z toho jednu osobu jsme předali záchranné službě z důvodu intoxikace kouřem. Při evakuaci jsme z důvodu silného zakouření schodiště ve vyšších patrech museli také použít dýchací techniku a v jednom případě vyváděcí masku.V průběhu evakuace jsme prováděli ve vyšších patrech přirozené odvětrání otevřením balkonů na chodbách. Společně s HZS Klatovy jsme provedli lokalizaci a následně likvidaci požáru včetně vynesení ohořelých věcí ze sklepa. Společně s HZS Klatovy a Policií ČR Nýrsko jsme postupně zajistili všechny uživatele bytů. Potvrdilo se, že nedošlo k žádnému dalšímu zranění osob a v bytech mimo mírné zakouření nedošlo k žádným škodám.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ