Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Březen

27.událost - 31.3.2019 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě mezi obcemi Nýrsko a Milence. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu jednoho vozidla, které bylo převrácené na bok mimo vozovku. Řidič již byl mimo vozidlo v ošetření ZZS.Provedli jsme protipožární opatření, odpojení autobaterie a LPG. Na místo nehody jsme natáhli vysokotlak a připravili RHP. Vozidlo jsme proti překlopení zabezpečili podpěrnými tyčemi. Na místě jsme řídili dopravu. Na místě jsme dále spolupracovali s jednotkou HZS Klatovy.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
26.událost - 20.3.2019 - Technická pomoc

       Starosta města nás informoval o žádosti Policie ČR Nýrsko o pomoc při pátrání po pohřešovaném chlapci z Bystřice nad Úhlavou. Po dohodě nám KOPIS vyhlásil poplach. Velitel jednotky se dostavil s vozidlem NISSAN na stanici Policie ČR Nýrsko, odkud koordinoval naši činnost. Na základě požadavku Policie začala naše jednotka pěšky prohledávat přidělený úsek města. Akce byla po chvíli odvolána na základě zprávy Policie ČR Nýrsko, že se podařilo chlapce vypátrat.

Technika: NA Nissan, boty

 
25.událost - 15.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému pádu stromu na vozovku. Na místě jsme zjistili, že se jedná o jeden velký strom, který jsme zlikvidovali pomocí motorové pily.Strom zasáhl také telefonní kabel. O tom jsme informovali KOPIS. Situace na místě byla s ohledem na velký vítr dost nebezpečná. Telefonicky bylo dohodnuto s KOPIS, že pokud by se situace dále zhoršila tak by silnice byla uzavřena.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
24.událost - 15.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené spolupráci se ZZS v obci Nýrsko. Pacienta jsme pomohli snést a naložit do sanitky.

Technika: NA Nissan

 
23.událost - 12.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci stromu přes silnici mezi obcemi Milence a Zelená Lhota. Jednalo se o jeden strom, který jsme zlikvidovali pomocí motorové pily.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
22.událost - 10.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášený spadlým stromům na silnici směrem Hodousice - Blata. Po likvidaci prvního stromu jsme ještě provedli průzkum silnice dál a likvidovali postupně další dva stromy.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
21.událost - 10.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu na silnici směr Blata. Strom jsme zlikvidovali pomocí motorové pily a provedli úklid vozovky.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
20.událost - 10.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášeným spadlým stromům přes vozovku v oblasti Hodousice - Blata. Zde jsme zlikvidovali pomocí motorových pil celkem 3 stromy. Jeden ze stromů již před našim příjezdem přetrhl při pádu telefonní vedení, což jsme nahlásili na KOPIS. Na základě pokynu KOPIS jsme následně přejeli do Dešenic na další spadlý strom. Ten, který nám byl nahlášen jsme již nenašli, ale na základě pokynu z KOPIS jsme projeli celou oblast okolí Dešenic a zlikvidovali další spadlý strom.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
19.událost - 6.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému zajištění místa přistání letecké techniky na místním fotbalovém hřišti. Místo jsme zajistili a po dohodě s KOPIS jsme zajistili převoz části posádky vrtulníku LZS na místo k pacientovi. Pomohli jsme s naložením pacienta do sanitky a následně do vrtulníku.

Technika: NA Nissan, OA Fiat Ducato

 
18.událost - 6.3.2019 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku oleje z vozidla v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o skvrnu oleje o rozměrech cca 40 m x 40 cm. K likvidaci jsme použili sorbent.

Technika: NA Nissan, OA Fiat Ducato