Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Srpen

46.událost - 27.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému pádu stromu v obci Hodousice. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o strom, který pádem porušil el. vedení. O této skutečnosti jsme informovali KOPIS. Následně jsme strom zlikvidovali pomocí motorové pily.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
45.událost - 21.8.2018 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru lesního porostu. Na místo nás navedl ohlašovatel požáru. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o požár cca 0,01 ha plochy lesní louky. Před naším příjezdem bylo prováděno hašení pomocí kýblů s vodou. K lokalizaci a následné likvidaci jsme použili 1 proud "C" s využitím dvou kartuší na hašení lesních ploch. Z druhé cisterny jsme dodávali vodu pro první cisternu, ze které byl prováděn hasební zásah. Na místo následně dorazili další přivolané jednotky. Vodu nám následně doplňovali cisterny dalších nasazených jednotek.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
44.událost - 21.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k požadované spolupráci se ZZS v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme pomohli s transportem pacienta do sanitky.

Technika: VEA Nissan

 
43.událost - 19.8.2018 - Technická pomoc

      Po domluvě s KOPIS jsme přejeli na likvidaci nebezpečného hmyzu u dalšího objektu v Hadravě. Jednalo se o sršní hnízdo v dílně u rodinného domku. K likvidaci jsme použili postřik,motorový vysavač a 2 dílce nastavovacího žebříku.

Technika: CAS 24 LIAZ
42.událost - 19.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Hadrava. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo v kolně přilehající k rodinnému domu. Hnízdo jsme zlikvidovali pomocí postřiku. V průběhu likvidace se dostavil další občan Hadravy s tím, že má doma také sršně kteří ho ohrožují. Po dohodě s KOPIS jsme pak přejeli na další zásah bez návratu na základnu.

Technika: CAS 24 LIAZ
41.událost - 19.8.2018 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě na kruhovém objezdu v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu nákladního vozidla, které srazilo chodce. Chodce jsme pomohli naložit do sanitky. Na místě jsme řídili dopravu. Po vyšetření policií jsme provedli úklid vozovky pomocí jednoho proudu se smáčedlem. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ
40.událost - 17.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené spolupráci se ZZS v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme pomohli ZZS s transportem pacientky do sanitky.

Technika: VEA Nissan

 
39.událost - 16.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo ve spáře panelového domu ve výšce cca 8 metrů. Na místě byl ředitel technických služeb města Nýrska p.Hladík, který nabídl s ohledem na výšku, kde se hnízdo nacházelo, možnost použití vysokozdvižné plošiny. Po konzultaci s KOPIS jsme tuto spolupráci využili. Hnízdo bylo ve spáře a proto nebyla možná jeho přímá likvidace. Místo jsme silně postříkali sprejem a použili také chemický postřik. V jednom ze sousedních bytů se nacházelo menší hnízdo vos na balkoně a tak jsme ho také zlikvidovali.

Technika: CAS 24 LIAZ
38.událost - 15.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Pocínovice. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo v půdním prostoru. K likvidaci jsme použili chemicky postřik.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
37.událost - 14.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo v půdním prostoru dílny u rodinného domku. K likvidaci hnízda jsme použili chemický postřik a motorový vysavač.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
36.událost - 11.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu na místo jsme po provedení průzkumu zjistili, že se jedná o hnízdo vos v půdním prostoru, které je velmi těžko přístupné. První zásah jsme provedli ze střechy pomocí spreje. Při tomto zásahu se zasahující hasič jistil pomocí záchranného lana a opasku. Poté jsme provedli postřik sprejem ještě uvnitř půdního prostoru. Ke hnízdu se nebylo možné dostat bez rozsáhlého rozebírání podlahy v půdním prostoru. Majitelka souhlasila s tím, že se rozebrání nebude provádět. Dohodli jsme se s ní, že pokud by provedený zásah nebyl dostatečný, tak nás přivolá znovu.

Technika: CAS 24 LIAZ
35.událost - 10.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému otevření bytu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o byt, kde je starší paní, která nereaguje na zvonění a zevnitř zámku je klíč. Na místě byla Policie ČR Nýrsko a ZZS. Ještě před otevřením bytu, ale paní otevřela sama. Předali jsme ji do péče ZZS. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: VEA Nissan
34.událost - 3.8.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k přípravě místa přistání vrtulníku. Na místě jsme zajistili plochu přistání v areálu místního fotbalového hřiště a před hřištěm jsme v době příjezdu sanitky ZZS řídili dopravu.

Technika: VEA Nissan