Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Říjen

62.událost - 30.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášeným padlým stromům přes cestu ve směru Chudenín - Liščí. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o 2 stromy blokující vozovku. Likvidaci jsme provedli pomocí pily a následně uklidili vozovku. Po dohodě s KOPIS jsme ještě provedli další průzkum stejné silnice a zlikvidovali ještě jeden spadlý strom.

Technika: CAS 24 LIAZ
61.událost - 29.10.2018 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru chaty u obce Chudenín. Příjezd na místo byl velmi komplikovaný s ohledem na neprostupný podmáčený terén. Přímo k chatce se dostalo pouze vozidlo NISSAN. Provedli jsme průzkum, při kterém jsme použili dýchací přístroje. Objekt už byl celý v plamenech. 3 osoby byly mimo objekt bez zranění. Z objektu jsme vynesli propanbutanovou láhev. Cisterna LIAZ se dostala z cisteren nejblíže objektu a proto jsme od ní vedli útočný proud C (8x hadice B, 7x hadice C). Ostatní cisterny nám dodávaly vodu. Ve spolupráci s HZS jsme následně provedli lokalizaci a samotnou likvidaci požáru.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
60.událost - 28.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášeným spadlým stromům na vozovku směr Milence nad přehradou. Po dohodě s KOPIS jsme projeli celý úsek Milence - viadukt pod Hojsovou stráží. Celkem jsme pomocí motorové pily zlikvidovali 14 stromů.

Technika: CAS 24 LIAZ
59.událost - 28.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu přes vozovku. Strom jsme zlikvidovali pomocí motorové pily. Po odjezdu na základnu jsme našli další dva spadlé stromy na vozovku ve stejné ulici, které jsme také pomocí pily zlikvidovali.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
58.událost - 28.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému pádu stromů na vozovku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jeden strom. K likvidaci jsme použili motorovou pilu a na místě jsme řídili dopravu. Po domluvě s KOPIS jsme projeli silnici až na Sv.Kateřinu. Postupně jsme zlikvidovali dalších 7 stromů, které blokovali silnici.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
57.událost - 26.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na zajištění místa pro přistání letecké techniky. Po přistání vrtulníku jsme pomohli s transportem pacienta ze sanitky do vrtulníku.

Technika: NA Nissan

 
56.událost - 24.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku provozních látek z vozidla. Po příjezdu na místo jsme postupně zjistili, že se jedná o naftovou skvrnu dlouhou cca 3,5 km zasahující několik ulic. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko. Ve spolupráci s HZS Klatovy jsme prováděli likvidaci pomocí sorbentu.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
55.událost - 19.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému odchytu papouška. Po příjezdu na místo jsme vyčkali příjezdu výškové techniky HZS Klatovy. Papouška se nedařilo z výškové techniky chytit a proto jsme vyzkoušeli za použití proudu C a proudu D postříkat jeho křídla vodou. I přesto se jeho odchyt nepodařil.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
54.událost - 16.10.2018 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě u Starého Lázu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu osobního automobilu a motorky. Osoby z osobního vozidla již byly mimo vozidlo nezraněné. U řidiče motorky při našem příjezdu prováděla civilní osoba masáž srdce. Tuto osobu jsme při našem příjezdu vystřídali a dále jsme prováděli resuscitaci. Následně jsme pokračovali ve spolupráci se ZZS v resuscitaci a v pomoci při ošetřování do doby, kdy lékař rozhodl o ukončení pokusu o resuscitaci a konstatoval smrt řidiče motorky. Unikající látky z vozidla jsme zlikvidovali pomocí sorbentu. Po vyšetření dopravní policií jsme pomohli naložit motorku odtahové službě a osobní vozidlo jsme odtlačili mimo vozovku. Následně jsme provedli úklid vozovky a po dohodě s Policií odjeli na základnu.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ
53.událost - 11.10.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému otevření bytu v Nýrsku. Na místě již byla Policie ČR Nýrsko a příbuzný uživatele bytu. S ohledem na to, že bylo zamčeno a na dveřích bezpečnostní zámky, tak jsme po dohodě s příbuzným uživatele bytu rozbili jedno z oken. Při tom jsme použili dva dílce nastavovacího žebříku. Po vniknutí do bytu jsme zjistili, že se zde nachází mrtvá osoba.

Technika: CAS 24 LIAZ
52.událost - 8.10.2018 - Požár

      Vyjeli jsme na nahlášenou událost v Dešenicích. Společně s HZS Klatovy jsme provedli na místě průzkum a nezjistili jsme žádné známky zahoření.

Technika: NA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
51.událost - 6.10.2018 - Jiná činnost

      Prováděli jsme požární dohled s cisternou na akci Bitva u Nýrska, kde byly zapalované atrapy dřevěných domů.

Technika: CAS 24 TATRA