Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Leden

7.událost - 28.1.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému uvíznutí osoby ve výtahu. Při příjezdu na místo jsme obdrželi od KOPIS zprávu, že oznamovatel už ohlásil, že osoba je už mimo výtah. Na místě jsme provedli průzkum a ověřili, že osoba byla už opravdu mimo výtah. K zastavení výtahu došlo výpadkem elektřiny. Po tomto zjištění jsme se vrátily na základnu.

Technika: VEA Nissan
6.událost - 28.1.2018 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru komína. Při příjezdu na místo už zde byla místní jednotka JSDHO Dešenice. Provedli jsme průzkum při kterém dva naši hasiči použili dýchací přístroje v pohotovostní poloze. Po provedení průzkumu začala naše jednotka s čištěním komínového tělesa a vyčištěním kotle (topeniště). Při zásahu jsme použili 4 ks nastavovacího žebříku. Na místě jsme spolupracovali s místní jednotkou a HZS Klatovy. Na místo se následně dostavila také jednotka SŽDC Plzeň.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
5.událost - 28.1.2018 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel. Osoby již byli mimo vozidla. Pomohli jsme posádce ZZS s ošetřením zraněné osoby z jednoho z vozidel. U obou vozidel jsme provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií.Pomohli jsme následně s transportem zraněné osoby do vrtulníku. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy. Vozidla byla mimo vozovku a proto jsme po dohodě s velitelem zásahu následně odjeli na základnu.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ
4.událost - 21.1.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku plynu v objektu Hasičské zbrojnice v Bystřici nad Úhlavou. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum při kterém byli dva hasiči vybaveni dýchacím přístrojem v pohotovostní poloze. U hlavního uzávěru plynu bylo cítit plyn. Provedli jsme zajištění místa zásahu do příjezdu HZS Klatovy.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
3.událost - 18.1.2018 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášené události do objektu firmy Greiner. Po příjezd na místo byli zaměstnanci již evakuováni mimo objekt. V objektu došlo pouze k zakouření. Provedli jsme průzkum při kterém část hasičů použila dýchací přístroje v pohotovostní poloze. V hale a druhém podlaží jsme provedli odvětrání pomocí světlíků a vrat. Na místo dorazila následně Policie ČR Nýrsko a jednotka HZS Klatovy.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
2.událost - 9.1.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené pomoci IZS. Na místě jsme pomohli s transportem pacientky do sanitky, kde jsme ji předali do péče ZZS.

Technika: VEA Nissan
1.událost - 4.1.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na základě požadavku spolupráce s IZS. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že je potřeba pomoct snést pacientku. Pacientku jsme pomohli snést do sanitky a předali jsme ji do péče ZZS.

Technika: VEA Nissan