Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Květen

23.událost - 27.5.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o roj včel na zahradě rodinného domu. Roj byl na stromě ve výšce cca 2 metry. Manželka majitele je alergická. Nepovedlo se nám zajistit žádného včelaře, který by o včely měl zájem a proto jsme provedli jejich likvidaci pomocí postřiku a vysavače.

Technika: CAS 24 LIAZ
22.událost - 27.5.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému čerpání vody. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o únik vody z přívodního vedení vody. Čerpání nebylo nutné. Telefonicky jsme přivolali vodárenskou pohotovost a podle jejich instrukcí před jejich příjezdem provedli vypnutí vody. Po jejich příjezdu se jednotka vrátila na základnu.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
21.událost - 18.5.2018 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru objektu kotelny. Po příjezdu na místo jsme po provedení průzkumu zjistili, že se jedná o zahoření střechy. K lokalizaci požáru jsme použili 1x proud D a nastavovací žebříky. Při rozebírání střešní konstrukce jsme použili motorovou pilu. Ve spolupráci s hasiči dalších jednotek a HZS Klatovy jsme prováděli ochlazování střešního prostoru a další rozebírání střešní krytiny. Po dohodě s velitelem zásahu pak vozidlo CAS 24 LIAZ doplnilo vodu cisterně CAS 24 TATRA, která s posádkou zůstala ná místě jako dohled po dobu 12 hodin.Před
ukončením dohledu jsme provedli závěrečný průzkum střechy bez nalezení podezřelých míst.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
20.událost - 17.5.2018 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme našli jedno auto mimo vozovku. Ve vozidle ani v okolí jsme nikoho nenašli. Na místě byla také sanitka ZZS. Na místě jsme řídili dopravu. Po příjezdu Policie ČR Nýrsko jsme se dozvěděli, že policie byla o nehodě informována, a že se stala již v nočních hodinách. Po dohodě s KOPIS jsme se poté vrátili na základnu.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ
19.událost - 14.5.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu přes el.dráty. Po příjezdu na místo se potvrdilo, že je strom skutečně spadlý přes dráty el.vedení. Počkali jsme na příjezd energetické pohotovosti. Jeden jejich pracovník provedl rozřezání stromu pilou. My jsme pomohli s odstraněním rozřezaného stromu.

Technika: CAS 24 LIAZ