Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Duben

18.událost - 28.4.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k osobě uvíznuté ve výtahu. Zjistili jsme, že se jedná o malé dítě uvízlé ve výtahu v přízemí. Otevřeli jsme výtah pomocí kličky a dítě předali matce. Bylo v pořádku a nezraněné. Potom jsme výtah vyzkoušeli a vzhledem k tomu, že byl zcela funkční, nechali jsme ho v provozu.

Technika: CAS 24 LIAZ
17.událost - 24.4.2018 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru vozidla ve stodole. Po příjezdu na místo bylo již vozidlo vytažené ven pomocí druhého auta jednoho ze spoluobčanů. Vozidlo bylo před naším příjezdem hašené pomocí hasících přístrojů. K dohašení vozidla jsme použili jeden vysokotlaký proud. Po uhašení jsme ve spolupráci s HZS Klatovy prováděli dochlazování teplých oblastí vozidla. Následně jsme vozidlo pomohli odtlačit na nedaleké parkoviště. Zde jsme provedli závěrečné dochlazení vozidla.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
16.událost - 13.4.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku ropných látek. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dva pruhy, každý byl v délce cca 100 m a šířce cca 10 cm. Na místě zasahovala také jednotka HZS Železná Ruda. Po dohodě s velitelem zásahu jsme se po likvidaci těchto dvou skvrn vrátili na základnu.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ
15.událost - 12.4.2018 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku plynu v jednom z panelových domů v Nýrsku. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum. Při průzkumu se nepodařilo nic zjistit. Po příjezdu HZS Klatovy se pomocí přístroje podařilo zjistit, ve kterém bytě uniká plyn. Uživatelku bytu se podařilo vzbudit a došla otevřít. Bylo zjištěno, že při vaření na plynovém sporáku usnula a došlo k uhasnutí plotýnky a tím k úniku plynu. V bytě jsme provedli přirozené odvětrání. Z nejbližších bytů jsme evakuovali všechny uživatele bytů. Přítomná Policie ČR Nýrsko přivolala ZZS, aby odvezla uživatelku bytu na vyšetření do nemocnice. Na místě jsme také řídili dopravu. Na místo se také dostavila pohotovost plynáren.

Technika: CAS 24 LIAZ