Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Září

59.událost - 20.9.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému poplachu v jedné místní firmě. Po příjezdu na místo jsme při průzkumu zjistili, že došlo k požáru ve stroji na řezání pěnového molitanu. Požár byl před naším příjezdem uhašen pomocí hasících přístrojů a hasícího systému. Po dohodě s velitelem zásahu jsme použili přetlakový ventilátor na nucené odvětrání výrobních prostor.

Technika: VA Nissan (velitelský automobil), CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
58.událost - 18.9.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku ropných látek z vozidla. Po provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o skvrnu nafty v délce cca 5 km, která byla částečně v Nýrsku a pokračovala do Hadravy. Jednotka se rozdělila na dvě části a postupně likvidovala skvrnu ve spolupráci s HZS Klatovy. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ, OA Ford Transit
57.událost - 14.9.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci stromů. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná celkem o 5 stromů přes silnici mezi Zelenou Lhotou a Hamry. K likvidaci jsme použili motorovou pilu a následně jsme vozovku uklidili.

Technika: CAS 24 LIAZ
56.událost - 14.9.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci stromů. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o 2 stromy zatarasující vozovku. K likvidaci jsme použili motorovou pilu a vozovku následně uklidili. Na místě jsme také řídili dopravu. Při odjezdu na základnu jsme zlikvidovali ještě jeden spadlý strom.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
55.událost - 13.9.2017 - Technická pomoc
 
      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci stromu přes vozovku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jeden strom, který zatarasil polovinu vozovky. Pomocí motorové pily jsme strom zlikvidovali a vozovku následně uklidili. Na místě jsme také řídili dopravu. Pří návratu na základnu jsme ještě zlikvidovali jeden menší strom, který částečně zasahoval do vozovky.

Technika: CAS 24 LIAZ
54.událost - 13.9.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na nahlášenou likvidaci stromu přes silnici. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o silnou větev, která zatarasila polovinu vozovky. Na místo dorazilo také vozidlo Údržby a správy silnic. Společně jsme větev zlikvidovali a provedli úklid vozovky.

Technika: CAS 24 LIAZ
53.událost - 12.9.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru. Po příjezdu na místo jsme společně s HZS Klatovy provedli průzkum a ukázalo se, že se jedná o planý poplach.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
52.událost - 11.9.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému technickému zásahu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o rodinu která se nemůže dostat z bytu. Zjistili jsme, že byl zámek (fabka) zvenčí zalepen lepidlem. Proto jsme museli rozlomit fabku. Při otevření bytu asistovala Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan
51.událost - 2.9.2017 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jedno vozidlo, které bylo na
boku v příkopu u silnice. Řidička již byla mimo vozidlo nezraněná. Vzhledem k tomu, že se nebylo možné dostat k autobaterii, tak jsme připravili vysokotlak a hasící přístroje. Ve spolupráci s HZS Klatovy jsme odpojili LPG. Poté, kdy
odtahová služba vozidlo postavila na kola, jsme odpojili autobaterii. Z vozidla nevytékaly žádné provozní kapaliny. Auto jsme pomohli naložit odtahové službě a následně jsme uklidili vozovku.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ