Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Srpen

50.událost - 29.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o větší množství sršňů, kteří vnikli do zaparkovaného automobilu a bránili tak rodině v odjezdu (jako by potvory sršni nemohli jet autobusem). Provedli jsme jejich likvidaci bez použití postřiku.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
49.událost - 29.8.2017 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu jedné dodávky, která byla překlopená na střechu v příkopu. Řidič již byl mimo vozidlo. Byl lehce zraněn na levé ruce. Ruku mu ošetřil člen naší jednotky. Provedli jsme zajištění místa nehody a protipožární opatření. Unikající ropné látky jsme odstranili pomocí sorbentu. Po vyšetření Dopravní policií jsme asistovali odtahové službě při naložení vozidla a provedli úklid vozovky. Na místě byla také jednotka HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
48.událost - 27.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému výskytu neznámého druhu hada v motorovém prostoru vozidla. Po příjezdu na místo jsme místo zajistili a ve spolupráci s HZS Klatovy prohlédli vozidlo. Had nalezen nebyl. Podle výpovědi svědků se pravděpodobně jednalo o užovku.

Technika: RZA Nissan

 
47.událost - 26.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o hnízdo vos ve štítě střechy nad vchodem domu. K likvidaci jsme použili 3 dílce nastavovacího žebříku. Se souhlasem majitele jsme rozebrali podhled. Samotné hnízdo se nepodařilo najít. Provedli jsme postřik sprejem a postřikem.

Technika: CAS 24 LIAZ
46.událost - 26.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o velké hnízdo sršní v ptačí budce. K likvidaci jsme použili 2 dílce žebříku, sprej a postřik.

Technika: CAS 24 LIAZ
45.událost - 23.8.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru včelích úlů. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o požár dřevěné chaty včetně včelích úlů. K lokalizaci jsme použili jeden útočný proud "C", ve kterém jsme použili smáčedlo. Vozidlo TATRA doplňovalo vodu dalším jednotkám, které se dostavili na místo požáru. Při hašení jsme použili dýchací techniku a 1 kus háku. Na místě dále HZS Klatovy, JSDH Všeruby, JSDH Chudenín, Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
44.událost - 18.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k likvidaci obtížného hmyzu v obci Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ
43.událost - 18.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené uvízlé osobě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o paní, která uvázla v kabince veřejného WC. Na místo se dostavil také vedoucí Technických služeb města Nýrska jako zástupce majitele objektu. Společně se nám podařilo dveře otevřít. Paní byla v pořádku a nepotřebovala ošetření. Kabinku WC jsme předali vedoucímu technických služeb, který zajistil opravu nefunkčních dveří.

Technika: RZA Nissan

 
42.událost - 14.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dvě hnízda vos v přístřešku nad vchodem do domu. K likvidaci jsme použili jeden díl žebříku, sprej a postřik. Pro zlikvidování hnízd jsme museli rozebrat se souhlasem majitele část střešní krytiny. Po zlikvidování hnízd jsme ji umístili zpět na místo.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
41.událost - 14.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o jedno hnízdo vos a jedno sršní hnízdo. Obě se nacházela ve štítě domu přímo nad balkonem. K likvidaci jsme použili sprej a 4 dílce nastavovacího žebříku.

Technika: CAS 24 LIAZ
40.událost - 14.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené spolupráci s IZS. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o pomoc s transportem pacientky po úrazu z půdy do sanitky. Ve spolupráci se ZZS jsme pomohli snést pacientku do sanitky.

Technika: RZA Nissan
39.událost - 9.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému technickému zásahu. Po příjezdu na místo jsme po provedení průzkumu zjistili, že se jedná o ucpaný odpad. S přivolaným instalatérem jsme situaci posoudili a zjistili, že nehrozí akutní nebezpečí a vrátili se na základnu.

Technika: RZA Nissan
38.událost - 9.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jeden velký strom a větev, která se nacházela na silnici směr Hojsova Stráž. Jeden velký strom byl nad viaduktem a větev byla pod viaduktem. K likvidaci jsme použili dvě motorové pily. Na místě jsme řídili dopravu. Po likvidaci stromů jsme uklidili vozovku.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
37.událost - 7.8.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené likvidaci nebezpečného hmyzu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o vosí hnízdo v arkýři střechy. K likvidaci jsme použili 3 dílce nastavovacího žebříku a sprej.

Technika: CAS 24 LIAZ
36.událost - 1.8.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru. Po příjezdu na místo už byla na místě jednotka JSDHO Všeruby. Na místo se také dostavila jednotka HZS Domažlice. Na základě dohody s velitelem zásahu jsme zůstali v záloze a následně na jeho pokyn odjeli na základnu.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA