Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Říjen

69.událost - 31.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému úniku ropných látek. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o skvrnu dlouhou cca 100 metrů a šířce cca 0,5 metrů. Skvrnu jsme likvidovali pomocí sorbentu. Na místě jsme řídili dopravu. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: CAS 24 LIAZ
68.událost - 29.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu v Nýrsku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jednalo o ulomenou špičku smrku, kterou jsme odstranili z vozovky.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
67.událost - 29.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na nahlášené spadlé stromy v Hodousicích. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu okolí jsme zjistili, že se jedná pouze o jeden spadlý strom. Likvidaci jsme provedli pomocí pily. Při cestě na základnu jsme byli informováni, že v Nýrsku došlo k pádu stromu na budovu v ulici Práce. Oznámili jsme přejezd na místo na KOPIS. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o pád stromu ze zahrady místní školky na sousední obytný dům, kde poškodil fasádu a plot. Strom jsme zlikvidovali pomocí motorové pily. Ve stejné ulici byl o několik metrů dál další spadlý strom, který jsme rovněž zlikvidovali pomocí motorové pily.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ


 
66.událost - 29.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu v obci Hodousice. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jeden strom, který jsme zlikvidovali pomocí motorové pily. Mezitím nás projíždějící řidič informoval, že došlo k pádu dalšího stromu směr na Blata. Tento strom padl přes telefonní kabel. Ten se podařilo uvolnit bez poškození a strom odstranit. Další strom jsme pak likvidovali pomocí pily přímo na návsi obce Hodousice. Také tento strom byl opřen přes telefonní kabel. I zde se podařilo strom odstranit bez poškození kabelu.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
65.událost - 29.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému stromu v Nýrsku. Jednalo se o jeden strom spadlý přes silnici. K likvidaci jsme použili motorovou pilu. Následně jsme provedli úklid vozovky.


Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ
64.událost - 29.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme na nahlášené spadlé stromy na hlavní silnici směr Milence - Zelená Lhota. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o 2 stromy. K likvidaci jsme použili motorovou pilu. Následně jsme provedli úklid vozovky.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
63.událost - 20.10.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru vozidla. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum a zjistili, že u zaparkovaného osobního vozidla stoupá kouř z motorového prostoru. Majitele se nepodařilo na místě sehnat. Proto jsme provedli rozbití zadního bočního okýnka.Centrál ale nešel otevřít. Protože stále nebyl na místě majitel vozidla a z motorového prostoru vozidla stoupalo stále více kouře, tak velitel zásahu nařídil rozbít boční okno u řidiče. Pak se podařilo motorový prostor otevřít. Jeden z hasičů byl při otevření motorového prostoru vybaven dýchacím přístrojem v pohotovostní poloze. V motorovém prostoru bylo zjištěno, že došlo k zahoření izolace turba. Izolaci jsme z motorového prostoru vyndali a nebylo dále potřeba provést hasební zásah. Provedli jsme odpojení autobaterie. Poté se na místo dostavila majitelka vozidla. Na místě byla také jednotka HZS Klatovy, vyšetřovatel a Policie ČR Nýrsko.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ
62.událost - 14.10.2017 - Planý poplach

      
Byl nám vyhlášen poplach k záchraně zvířat ve výškách. Po spojení s KOPIS jsme obdrželi zprávu, že ohlašovatelka se znovu ozvala, že kocour už slezl ze stromu a proto je výjezd zrušen, a že bude zařazen jako planý poplach.
 
61.událost - 8. a 9.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému nebezpečnému stromu. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o vysoký smrk, který je nalomený a opírá se o druhý strom. Částečně zlomený strom hrozil pádem na přístavek rodinného domu v zahradě. Zásah nebyl možný bez výškové techniky. Proto jsme požádali přes KOPIS o příjezd žebříku HZS Klatovy. Po jeho příjezdu se ukázalo, že s ohledem na podmáčený terén není jeho zásah možný. Po dohodě jednoho z našich členů jednotky poskytli menší plošinu Technické služby města Nýrska. Provedli jsme odříznutí nebezpečné špičky stromu. S ohledem na nastávající tmu jsme zajistili strom lanem, aby nemohlo dojít k pádu a místo ohraničili páskou. Samotná likvidace zbytku stromu pak proběhla druhý den opět s využitím plošiny TS Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
60.událost - 5.10.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k likvidaci spadlých stromů přes vozovku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jeden velký strom přes cestu. Další dva stromy byly mimo vozovku. Strom jsme zlikvidovali pomocí motorové pily.

Technika: CAS 24 LIAZ