Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Prosinec

80.událost - 20.12.2017 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme po provedení průzkumu zjistili, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel. U jednoho vozidla byli všechny tři osoby mimo vozidlo. U druhého vozidla byla jedna ze čtyř osob ještě ve vozidle. Tuto osobu jsme bez použití vyprošťovacího zařízení dokázali z vozidla vyprostit. Poskytli jsme jí předlékařskou pomoc. U ostatních zraněných osob z tohoto vozidla jsme pomáhali s ošetřením zdravotníkům a následně s transportem zraněných osob do vrtulníků. Zároveň jsme provedli protipožární opatření. U vozidel jsme provedli odpojení autobaterií. Na místo dorazila také jednotka HZS Klatovy. S ohledem na to, že se stmívalo, tak jsme po dohodě s velitelem zásahu místo osvětlili pomocí osvětlovacího agregátu. Po vyšetření Dopravní policií a naložení vozidel odtahovou službou jsme provedli úklid vozovky.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
79.událost - 15.12.2017 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu autobusu a cyklisty. Pomohli jsme s transportem zraněného cyklisty do vrtulníku LZS. Na místě byla jednotka HZS. Po dohodě s velitelem zásahu jsme následně odjeli na základnu.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ

 
78.událost - 14.12.2017 - Zpráva o činnosti

      Vyjeli jsme na dohodnuté čištění jedné ulice ve městě, která byla znečištěna po stavební činnosti.

Technika: CAS 24 TATRA

 
77.událost - 14.12.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášené události na objekt v Dešenicích, vyhlášeného automatickým systémem detektoru kouře. Po otevření objektu jsme provedli průzkum a jelikož jsme nic neobjevili, zásah jsme ukončili.
Na místo se dostavila také jednotka HZS Klatovy.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

 
76.událost - 13.12.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru komína. Na základě příkazu KOPIS vyjela pouze cisterna bez velitelského vozidla. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum a zjistili, že komín už nehoří. Provedli jsme vyčištění komína. Na místě byla také jednotka JSDHO Dešenice a HZS Klatovy.

Technika: CAS 24 LIAZ

 
75.událost - 7.12.2017 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě na silnici mezi Petrovicemi a Janovicemi nad Úhlavou. Po příjezdu a provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o nehodu dvou vozidel, ale na samotném místě nehody bylo pouze jedno vozidlo. Řidička, která utrpěla psychický šok, byla v péči ZZS. Z vozidla neunikali žádné látky. Provedli jsme zajištění místa nehody a protipožární opatření. Druhá řidička se na místo nehody také dostavila. Na místě jsme také řídili dopravu. Na místo se dostavila také jednotka HZS Klatovy a Policie ČR. Po vyšetření dopravní policií jsme provedli úklid vozovky.

Technika: VEA Nissan, CAS 24 LIAZ