Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Duben

19.událost - 30.4.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru objektu tvrze v Dešenicích. KOPIS vyvolal poplach na základě čidel v objektu tvrze. Ve spolupráci s HZS Klatovy jsme provedli průzkum objektu se zaměřením na část "pivovarnictví" kde se mělo nacházet čidlo signalizující poplach. V celém objektu nebylo při průzkumu objeveno nic a proto se po provedeném průzkumu po dohodě s velitelem zásahu jednotka vrátila na základnu. Na místě dále Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
18.událost - 22.4.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené olejové skvrně u kruhového objezdu. Po provedení prvotního průzkumu jsme zjistili že se jedná o olejovou skvrnu dlouhou cca 1,5 km na silnici směr Železná Ruda. Situaci komplikovalo projíždění vozidel závodu Rallye Šumava. S ohledem na délku skvrny jsme požádali o příjezd SÚS. Do příjezdu SÚS jsme pomocí sorbentu likvidovali největší skvrny u kruhového objezdu a na další křižovatce. Při tom jsme řídili dopravu. Mezitím jsme zjistili že olejová skvrna dále navazuje od kruhového objezdu až po ulici Rybářská uvnitř města (tam se nacházela skvrna tak cca 100 m2).S ohledem na to, že ani SÚS neměla dostatek sorbentu tak jsme KOPIS požádali o příjezd jednotky HZS Klatovy. Naše jednotka na likvidaci použila 50 kg vlastního sorbentu a dalších 50 kg které jsme obdrželi od HZS Klatovy (celkem 100 kg). Sorbent jsme po použití zametali ve spolupráci s HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, DA Ford Transit
17.událost - 20.4.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému otevření bytu. Uvnitř se měla nacházet osoba se zdravotními potížemi. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že už se do bytu podařilo vniknout sousedům přes balkon a otevřít dveře. Uvnitř se nacházela žena, která měla dýchací potíže. Do doby příjezdu RZS jsme o sobu pečovali a snažili se s ní komunikovat. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko. Po příjezdu RZS si pacientku převzali s tím, že ji odvezou do nemocnice. S transportem do sanitky nepotřebovali pomoc a proto jsme po dohodě odjeli na základnu.

Technika: RZA Nissan
16.událost - 15.4.2017 - Dopravní nehoda

      Vyjeli jsme k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu auta a cyklisty. Na místě už byla ZZS. Do příletu LZS jsme prováděli resuscitaci cyklisty (masáž srdce). Zároveň jsme provedli zajištění místa nehody a místa pro přistání vrtulníku LZS. Na místě jsme také řídili dopravu ve spolupráci s PČR. Provedli jsme protipožární opatření - odpojení baterie u vozidla. Lékař LZS po delší resuscitaci cyklisty konstatoval jeho smrt. Po vyšetření nehody Dopravní policií jsme provedli úklid vozovky a následně jsme vozovku umyli pomocí smáčedla. Na místě dále HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
15.událost - 13.4.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené ropné skvrně v obci Nýrsko. Po příjezdu na místo jsme zjistily, že se jedná o olejovou skvrnu cca 1x1 metr. K likvidaci jme použili sorbent.

Technika: CAS 24 LIAZ
14.událost - 6.4.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené předlékařské pomoci. S ohledem na to, že se místo zásahu nacházelo v bezprostřední blízkosti hasičské zbrojnice, tak se část zasahujících hasičů přesunula na místo zásahu pěšky. Po příjezdu na místo jsme převzali resuscitaci (nepřímou masáž srdce) od přítomného lékaře a pokračovali v ní až do příjezdu ZZS. Zároveň jsme na místě události ve spolupráci s Policií ČR Nýrsko a HZS Klatovy řídili dopravu. Osobu se nepodařilo oživit ani ZZS a následně konstatovala smrt. Na místě byla také LZS.

Technika: RZA Nissan