Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Březen

13.událost - 30.3.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášené spolupráci se složkami IZS a poskytnutí předlékařské pomoci. Při našem příjezdu na místo dorazila současně i sanitka ZZS. Zjistili jsme, že se v rodinném domě nachází jedna osoba vyžadující ošetření. Pomohli jsme pracovníkům ZZS ošetřit pacienta a pomohli s jeho transportem do sanitky.

Technika: RZA Nissan, DA Ford Transit
12.událost - 21.3.2017 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o vozidlo zaklíněné v zábradlí. Vozidlo jsme vyprostili ze zábradlí, odpojili autobaterii a vozidlo předali majiteli. Na místě dále Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
11.událost - 18.3.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému spadlému sloupu na vozovku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o spadlý sloup zavěšený na kabelech. Odšroubovali jsme držáky kabelů a sloup odstranili mimo vozovku. KOPIS jsme upozornili, že pád hrozí i u několika dalších sloupů. KOPIS nás informoval, že na místo vyrazí služba O2. Na místě dále Policie ČR Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ
10.událost - 9.3.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru vlaku. Po příjezdu a provedení průzkumu jsme zjistili, že se jednalo o zahoření druhé nápravy na brzdovém systému - technická porucha brzd vlaku. Požár byl již uhašen před naším příjezdem pomocí ručního hasícího přístroje. Zásah si následně převzala jednotka SŽDC Plzeň.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 TATRA
9.událost - 9.3.2017 - Technická pomoc

      Vyjeli jsme k nahlášenému nebezpečnému stromu přes vozovku. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o strom, který byl zavěšený přes telefonní kabel. Ze země ho nebylo možné zlikvidovat aniž by došlo k poškození kabelu. Proto jsme informovali KOPIS (operační středisko) a požádali o zásah výškové techniky. Operačnímu důstojníkovi jsme podrobněji popsali situaci na místě - pokud by nezačal foukat silnější vítr, tak nehrozil bezprostřední pád stromu na vozovku. Proto nakonec KOPIS dohodl likvidaci s firmou O2 a naší jednotku povolal zpět na základnu.

Technika: RZA Nissan, DA Ford Transit
8.událost - 8.3.2017 - Požár

      Vyjeli jsme k nahlášenému požáru bytu v panelovém domě. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum. Jednalo se o požár kuchyně, který byl uhašen civilními osobami pomocí jednoho proudu D z hydrantu, ještě před naším příjezdem. Provedli jsme přirozené odvětrání. Majitele bytu odvezla ZZS do nemocnice z důvodu nadýchání splodin kouře.Po dohodě s velitelem zásahu (HZS Klatovy) naše jednotka zůstala na místě hlídat. Po příjezdu majitele z nemocnice jsme společně s ním provedli závěrečný průzkum a byt předali. Na místě dále SDH Janovice nad Úhlavou a Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ