Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Listopad

65.událost - 19.11.2016 - Požár

      Jednotka vyjela k nahlášenému požáru v obci Chudenín. Jednalo se o požár seníku (dříve byl objekt využíván jako pila). Po příjezdu na místo zde již byla jednotka JSDHO Chudenín. Provedli jsme průzkum, při kterém jsme zkontrolovali vypnutí elektřiny, které před naším příjezdem provedla jednotka JSDHO Chudenín. Od majitele objektu jsme se dozvěděli, že se v objektu mají nacházet dvě zraněné osoby. Za pomoci dýchací techniky jsme provedli průzkum objektu. Při tom byly nalezeny dvě osoby, které byly vyneseny pomocí nosítek. Po jejich vynesení bylo zjištěno, že nepotřebují lékařské ošetření. Mezitím jednotka JSDHO Chudenín nasadila stroj na vodní zdroj, nedaleký potok a začala dodávat vodu. Naše jednotka provedla lokalizaci požáru. Pomocí 3 proudů C byla následně provedena likvidace požáru a ochlazování stěn objektu. Zároveň bylo povedeno přirozené odvětrání objektu. Na závěr byl proveden závěrečný průzkum objektu.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA

PS: Jednalo se pouze o námětové cvičení jednotek JSDHO Nýrsko a JSDHO Chudenín.
64.událost - 14.11.2016 - Požár

      Jednotka vyjela k nahlášenému požáru v obci Bystřice nad Úhlavou. Jednalo se o vyhlášení poplachu po signalizaci požárního čidla. Po provedení průzkumu jsme zjistili, že se jedná o planý poplach. Na místě dále HZS Klatovy a Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
63.událost - 5.11.2016 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci mezi obcemi Milence a Zelená Lhota. Jednalo se o jeden strom, poškozený hlodavcem, který hrozil pádem na vozovku. Strom jsme pomocí motorové pily odstranili.

Technika: CAS 24 LIAZ