Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Září

54.událost - 18.9.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě u obce Uhliště. Jednalo se o nehodu jednoho osobního automobilu. Řidič byl mimo vozidlo v péči ZZS. Na místě jsme provedli protipožární opatření a řídili dopravu. Po vyšetření nehody Dopravní Policií jsme pomohli s naložením auta na odtahovou službu. Poté jsme uklidili vozovku od provozních kapalin pomocí Sorbentu. Na místě dále Policie ČR a HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
53.událost - 18.9.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Dešenice. Jednalo se o otevření domu s osobou uvnitř. Dům jsme ve spolupráci s Policií ČR otevřeli a osobu si převzala ZZS. Na místě dále HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan
52.událost - 15.9.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o únik ropných látek na komunikaci, konkrétně o olejovou skvrnu cca. 100 metrů dlouhou, unikající z nakladače. Tuto jsme zlikvidovali pomocí Absodanu a vozovku následně umyli vodou se speciálním smáčedlem. Na místě dále HZS Klatovy a Městská Policie Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ, Ford Transit
51.událost - 13.9.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě u obce Zelená Lhota. Jednalo se o nehodu dvou osobních vozidel. Zraněným osobám z obou vozidel jsme poskytli předlékařskou pomoc. Poté si je převzala ZZS. Na místě jsme provedli protipožární opatření a řídili jsme dopravu. Unikající látky jsme likvidovali pomocí Sorbentu. Po vyšetření nehody Dopravní Policií jsme pomohli odstranit vozidla mimo vozovku a tu následně uklidili. Na místě dále HZS Klatovy a Policie ČR.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
50.událost - 10.9.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o uzamčený byt s nemohoucí osobou uvnitř. Protože osoba komunikovala a podařilo se kontaktovat vnuka s klíči, nemuseli jsme se dostávat do bytu pomocí násilí. Na místě dále HZS Klatovy, ZZS Nýrsko a Policie ČR.

Technika: RZA Nissan
49.událost - 9.9.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě mezi obcemi Nýrsko a Petrovice nad Úhlavou. Jednalo se o nehodu jednoho vozu, převráceného v příkopu na střeše. Zraněná osoba již byla v péči ZZS Nýrsko. Na místě jsme provedli protipožární opatření. Po vyšetření nehody Dopravní Policií, jsme pomohli auto naložit na odtahovou službu a uklidili vozovku. Na místě dále Policie ČR.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
48.událost - 6.9.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o spolupráci se ZZS Nýrsko, konkrétně pomoc s transportem pacienta do sanitního vozu.

Technika: RZA Nissan
47.událost - 4.9.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě mezi obcemi Zelená Lhota a Hojsova Stráž. Jednalo se o manipulátor zaklíněný o strom v příkopu. Zraněná osoba byla již odvezena před naším příjezdem majitelem nakladače. Jednotka provedla protipožární opatření. Olejovou skvrnu velikosti 30x1 metru zlikvidovala sorbentem. Z nakladače unikal v malém množství olej, který jsme odchytili do náhradní nádoby. Po vyšetření dopravní policií jsme pomohli majiteli s naložením nakladače na podvalník. Poté jsme porazili motorovou pilou nalomený strom, který vadil provozu. Dále jsme na místě řídili dopravu. Po setmění jsme použili elektrocentrálu na osvětlení místa zásahu. Na místě Policie ČR a Dopravní Policie.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
 
46.událost - 2.9.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Milence. Jednalo se o porušené plynové potrubí. Zajistili jsme místo společně s Policií ČR Nýrsko a evakuovali okolní objekty. Provedli jsme protipožární opatření – natáhli jsme jeden proud C. Na místo následně dorazila jednotka HZS Klatovy. Při kopání druhého výkopu, ve kterém bylo následně přiškrceno plynové potrubí, jsme natáhli druhý proud C a prováděli ochlazování místa výkopu.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ