Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Říjen

57.událost - 18.10.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Chudenín. Jednalo se o únik vody z prasklého potrubí v kotelně jednoho domu. Vodu jsme uzavřeli hlavním uzávěrem na ulici před domem. Čerpat vodu nebylo třeba. Na místě dále HZS Klatovy a SDH Chudenín.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
56.událost - 12.10.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášenému úklidu po dopravní nehodě v obci Nýrsko. Jednalo se o střet osobního a dodávkového automobilu. Oba řidiči byli mimo vozidla, jeden z nich v péči ZZS Nýrsko. Na místě jsme provedli protipožární opatření a odpojili akumulátory. Unikající provozní kapaliny jsme zlikvidovali pomocí Sorbentu. Po vyšetření nehody Dopravní Policií jsme vozy odstranili mimo vozovku a provedli úklid. Na místě dále Policie ČR Nýrsko.

Technika: CAS 24 LIAZ
55.událost - 2.10.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě u obce Bystřice nad Úhlavou. Jednalo se o střet motocyklu s dodávkovým vozem. Po příjezdu na místo jsme převzali od kolem jedoucích řidičů oživování osoby z motocyklu. Následně se k nám přidala osádka ZZS Nýrsko, která přijela chvilku po nás. Souběžně s tím jsme u havarovaného motocyklu a dodávky provedli protipožární opatření. V oživování jsme pokračovali až do příletu Letecké Záchranné Služby. Osobu se povedlo oživit až po nasazení přístroje pro nepřímou masáž srdce tzv. Lucase. Poté jsme pomohli s transportem osoby do vrtulníku. Osoba z dodávkového vozu byla nezraněna. Po vyšetření nehody Dopravní Policií jsme pomohli naložit dodávku na odtahovou službu. Vozovku jsme uklidili a následně umyli vodou se speciálním smáčedlem. Na místě dále HZS Klatovy, Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ 

Článek v Klatovském Deníku ZDE.