Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Červenec

32.událost - 26.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v Nýrsku. Jednalo se o únik vody z rozvodu teplé vody v jednom panelovém domě. Provedli jsme nouzové zastavení úniku a vodu vymetli pomocí košťat do kanálu. Na místě dále HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
31.událost - 25.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v Nýrsku. Dvě vosí hnízda. Na likvidaci použit postřik.

Technika: CAS 24 LIAZ
30.událost - 23.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o pomoc ZZS Nýrsko s naložením a transportem pacienta do sanitního vozu.

Technika: RZA Nissan
29.událost - 22.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. A co myslíte? Zase vosí hnízdo. A zase na žebřík s postřikem.

Technika: CAS 24 LIAZ
28.událost - 22.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Opět se jednalo o vosí hnízdo. Opět nastavovací žebřík a postřik.

Technika: CAS 24 LIAZ
27.událost - 22.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Zelená Lhota. Jednalo se o vosí hnízdo v komíně. K likvidaci jsme použili postřik a nastavovací žebřík.

Technika: CAS 24 LIAZ
26.událost - 20.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se likvidaci jednoho vosího hnízda. Protože se nacházelo ve výšce cca. 7 metrů, vyžádali jsme si pomoc HZS Klatovy s plošinou. Hnízdo jsme odstranili za pomoci postřiku a motorového vysavače.

Technika: CAS 24 LIAZ
25.událost - 16.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o likvidaci nebezpečného hmyzu, konkrétně o dvě hnízda vos. K jejich likvidaci jsme použili postřik a motorový vysavač.

Technika: CAS 24 LIAZ
24.událost - 13.7.2015 - Požár

      Jednotka vyjela k nahlášenému požáru u obce Krotějov. Jednalo se o špatně zajištěné místo po pálení větví v bezprostřední blízkosti lesa, složeného dřeva a chaty. Byla to dvě ohniště o rozměrech cca. 3x3 a 2x2 metry. Na místě jsme se setkali s jednotkou z HZS Klatovy, která se starala o kolegy z SDH Strážov, jež přijeli první, ale při snaze vyjet k místu zásahu převrátili svoji cisternu a bylo potřeba jejich ošetření. My jsme roztáhli hadicové vedení (od cisterny k místu zásahu 15 hadic) a za použití proudnice RamboJet (proudnice na vložné kartuše se smáčedlem) a lopaty, jsme ohniště rozhrnovali a hasili. Na místě dále ZZS Nýrsko, HZS Klatovy, SDH Strážov a Policie ČR.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, CAS 24 TATRA
23.událost - 13.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o únik vodouředitelných barev do řeky Úhlavy. Zdrojem byla kanalizační výpusť z jedné nejmenované firmy v Nýrsku. Tuto jsme zasypali Sorbentem. Na místě dále HZS Klatovy a Policie ČR.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
22.událost - 11.7.2015 - Požár

      Jednotka vyjela k nahlášenému požáru v obci Nýrsko. Mělo se jednat o zahoření ledníčky, ale ohnisko se nám nepodařilo najít. Provedli jsme odvětrání místnosti a lednici vynesli ven. Na místě dále HZS Klatovy, JSDHO Janovice nad Úhlavou a Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
21.událost - 10.7.2015 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě mezi obcemi Bystřice nad Úhlavou a Pocínovice. Jednalo se o nehodu jednoho osobního automobilu, které po vyjetí z vozovky a nárazu do stromu, zůstalo stát na louce. Při našem příjezdu byl zraněný řidič v péči ZZS Nýrsko. Na místě jsme provedli protipožární opatření, odpojili akumulátor a řídili dopravu. Po vyšetření nehody Dopravní Policií, jsme pomohli s naložením auta na odtahový vůz. Na místě dále HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
PLANÝ POPLACH - 8.7.2015 - Požár

      Jednotka nevyjela k nahlášenému požáru v obci Bystřice nad Úhlavou, neboť se jednalo o planý poplach.

Technika: každý odjel, na čem přijel
20.událost - 7.7.2015 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Chudenín. Jednalo se o likvidaci nebezpečného hmyzu. Jedno hnízdo sršní a dvě vos. Všechny jsme zlikvidovali pomocí postřiku.

Technika: CAS 24 LIAZ
19.událost - 6.7.2015 - Technická pomoc

     Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v obci Nýrsko. Jednalo se o uniklé ropné látky, konkrétně naftu. Skvrnu o velikosti cca. 10x1m a další dvě o něco menší, jsme zlikvidovali pomocí Sorbentu. Na místě dále Policie ČR Nýrsko.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ