Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Září

32.událost - 22.9.2013 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě mezi obcemi Zelená Lhota a Hojsova Stráž. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o střet osobního automobilu s autobusem. V osobním automobilu cestovaly dvě osoby, v autobuse byl naštěstí pouze řidič. Osoba, která řídila osobní automobil, utrpěla zranění neslučitelná se životem a byla na místě mrtvá. Druhá osoba byla při našem příjezdu v péči ZZS a záchranářů z horské služby. Následně pro ni přiletěl vrtulník letecké záchranné služby a transportoval ji do nemocnice v Plzni. Řidič autobusu vyvázl bez zranění. Tělo mrtvé osoby jsme museli z havarovaného automobilu vystříhat za pomoci hydraulického nářadí. Po vyšetření místa události dopravní a kriminální policií, jsme pomohli auto naložit na odtahovou službu a místo nehody uklidili a vyteklé provozní kapaliny zajistili pomocí sorbentu. Na místě dále ZZS Nýrsko, Horská služba, Policie ČR Nýrsko a Železná Ruda, Dopravní policie Klatovy, Kriminální policie Klatovy, HZS Klatovy.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ
31.událost - 14.9.2013 - Dopravní nehoda

      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě ve směru vesničky Městiště. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu, které po zdravotním kolapsu řidiče, skončilo v příkopu. Řidič již byl v péči zdravotníků. Na místě jsme provedli protipožární opatření a odpojili akumulátor. Z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny. Zdravotní stav řidiče si vyžádal transport vrtulníkem letecké záchranné služby. S kolegy z HZS Klatovy jsme pomohli řidiče naložit do vrtulníku. Auto bylo vytaženo z příkopu a známý zraněného zajistil jeho odtah. Na místě dále HZS Klatovy, ZZS Nýrsko a Policie ČR.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ