Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Srpen

30. událost - 30.8.2013 -Dopravní nehoda


      Jednotka vyjela k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o jedno osobní vozidlo, které se srazilo se srnkou. Na místě byla také Policie ČR Nýrsko. Policii jsme pomohli s řízením dopravy a provedli jsme úklid vozovky od střepů. Z vozidla unikla pouze chladící kapalina.

Technika: CAS 24 LIAZ, RZA NISSAN

29. událost - 11.8.2013 - Požár


      Jednotka vyjela k nahlášenému požáru dopravního prostředku na silnici u Hojsovy Stráže. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o autobus s vlekem. Osoby již byli mimo autobus bez zranění. K lokalizaci požáru jsme použili vysokotlaký proud a jeden díl nastavovacího žebříku. Při hašení jsme použili dýchací přístroje. Na místo dorazila dále jednotka JSDHO Železná Ruda a HZS Klatovy se kterými jsme nadále spolupracovali při likvidaci požáru a dohašovacích pracích. Z jedné strany jsme se podíleli na uzavření vozovky a řízení dopravy. K likvidaci unikajících látek jsme použili sorbent.  Dále na místě Policie ČR.


Technika: CAS 24 LIAZ, RZA NISSAN

28.událost - 8.8.2013 - Technická pomoc

      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v Nýrsku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o uhynulé ryby plovoucí v řece Úhlavě. Vyrazili jsme tedy po proudu řeky, ve snaze najít možný zdroj otravy ryb. Mezitím dojeli kolegové z HZS Klatovy a pracovníci odboru životního prosředí. Obě jmenované skupiny ihned začaly odebírat vzorky vody. Přes naši veškerou snahu jsme nic zásadního neobjevili. Jako poslední se na místo dostavila chemická jednotka z Třemošné. Ti si také odebrali vzorky vody a vzali si uhynulé ryby na rozbor. Na místě dále HZS Klatovy, Policie ČR Nýrsko, Městská Policie Nýrsko, chemická jednotka Třemošná.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ, Ford Transit

PS: Snad se dozvíme nějaké informace z rozborů vody a uhynulých ryb.

27. událost - 4.8.2013 - Technická pomoc


      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci v Hojsové Stráži. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o likvidaci padlých stromů na vozovce po větrné smršti. K likvidaci jsme použili motorovou pilu a vozovku jsme poté uklidili.

Technika: CAS 24 LIAZ

26. událost - 4.8.2013 - Technická pomoc


      Jednotka vyjela k nahlášené technické pomoci. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o likvidaci padlých stromů a úklidu vozovky po větrné smršti v katastru města Nýrska. S ohledem na výpadek elektrického proudu jsme v hasičské zbrojnici použili elektrocentrálu pro zajištění provozu základnových radiostanic a nouzového osvětlení.

Technika: CAS 24 LIAZ, RZA NISSAN, FORD TRANSIT

25. událost - 4.8.2013 - Technická pomoc


      Jednotka vyjela k nahlášené padlé střeše vlivem větrné smrště v Nýrsku. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o spadlou část střechy z rodinného domu, která byla částečně na hradbě a na plynové přípojce. Trosky jsme odstranili a HZS Klatovy poté provedlo měření případného úniku plynu s negativním výsledkem.

Technika: CAS 24 LIAZ, RZA NISSAN