Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Taktické cvičení 14.11.2013

Taktické cvičení 14.11.2013

14.11.2013 jsme se zúčastnili taktického cvičení, spolu s profesionální jednotkou ze stanice Klatovy. Tématem taktického cvičení byl požár kuchyňky, ve čtvrtém podlaží ÚSP Bystřice nad Úhlavou ( Ústav sociální péče ). Cílem bylo seznámit se s prostředím a vyzkoušet evakuaci ubytovaných klientů.
Hned na začátku cvičení rozdělil velitel zásahu síly na tři operační skupiny. Naše jednotka zůstala pohromadě a byly nám přiděleny tyto úkoly: roztáhnout hadicové vedení k uhašení požáru v kuchyňce ve čtvrtém patře a evakuace přítomných klientů jedné části téhož patra do bezpečí společenské místnosti v přízemí. Jednotka HZS Klatovy byla rozdělena do dvou skupin. Jedna byla určena pro evakuaci zbylé části čtvrtého patra a druhá odváděla klienty v přízemí do zmiňované společenské místnosti. Během celého cvičení nám byly nápomocny zaměstnankyně ÚSP a pomáhaly nám s evakuacemi. Klienti se navzdory svým handicapům chovali klidně a bezproblémů s námi spolupracovali. Evakuace proběhla ve svižném tempu a všichni se v pořádku dostali do společenské místnosti. Zde se nakonec shromáždili i všichni hasiči a proběhlo zde vyhodnocení cvičení. Jednotka z HZS Klatovy si ještě vyzkoušela použití výškové techniky a potom se všichni vrátili na své základny.

Technika: RZA Nissan, CAS 24 LIAZ

Další info viz. odkazy níže. Články se spoustou fotek.