Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Společné cvičení s Neukirchen 13.11.2010

Dne 13.11.2010 jsme uspořádali společné cvičení naší výjezdové jednotky s kolegy z německého města Neukirchen b. Hl. Blut. Námětem cvičení bylo řešení situací u dopravní nehody. Každá jednotka „vyfasovala" jedno osobní vozidlo a měla ukázat taktiku a praktické provedení záchrany osob z havarovaného auta. Jako první dostali příležitost hosté z Německa (vybrali si Škodu Favorit), kteří si jako posilu přivezli jednotku z Atzleru. Hned od začátku bylo vidět, že mají s dopravními nehodami zkušenosti a během několika minut by zranění byli z havarovaného vozidla vyproštěni. Potom nastoupila naše jednotka (zbyl na nás Opel Corsa). Ani nám vyproštění netrvalo dlouho. Po ukončení praktického výcviku jsme se přesunuli na naší základnu, kde bylo přichystáno pohoštění a po něm vyhodnocení cvičení.

Závěrem lze říci, že taktika i praktické provedení obou jednotek bylo téměř stejné, přestože vybavení německých kolegů bylo nesrovnatelně lepší. Společné cvičení se velmi vydařilo a obě jednotky se těší na další, které by se mělo konat v Německu.