Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Výcvik

Praktický výcvik s dýchací technikou 22.11.2014
 
      Na sobotu 22.11.2014 jsme měli naplánovaný praktický výcvik s dýchací technikou, konaného na Železné Rudě, pod dohledem hasičů z HZS Klatovy. Ráno v osm hodin jsme zaparkovali před hasičskou zbrojnicí v Železné Rudě. Zde jsme se sešli s místními kolegy a s hasiči z Hartmanic. První část výcviku byla věnována teorii o dýchacích přístrojích. Potom jsme se přesunuli k místní nevyužívané budově základní školy, kde probíhala praktická část. Konkrétně ve sklepních prostorech, které byly „zakouřeny“ vyvíječem mlhy používaného na diskotékách. Vždy jedna skupina šla na průzkum a měla najít figurínu představující zraněného člověka, pro kterou poté vysílačkou přivolala druhou skupinu s nosítky.
      A teď očima přímého účastníka: „Nejprve jsme si sklepení prošli, abychom věděli do čeho jdeme (což u ostrého zásahu nikdy nevíme). Potom jsme se rozdělili do skupin. Velel jsem jedné z průzkumných skupin. Nasadili jsme si dýchací přístroje s maskami a vyrazili na průzkum. U vstupu do budovy jsme dostali na pomoc termokameru. Už na schodech do sklepa se začala viditelnost rapidně zhoršovat. Věděli jsme, že se musíme držet blízko při sobě, nejlépe držet se kolegy před sebou. Ve sklepě už jsme si neviděli ani na tu pomyslnou špičku nosu. Naštěstí většina z nás už podobnou situaci zažila, tak jsme nikdo nezačal stresovat. Teď se ukázala termokamera jako velký pomocník. Podle ní se dalo alespoň trochu orientovat. Bohužel figurína žádné teplo nevyzařovala, tak nám nezbylo než šmátrat při zemi. Nakonec se nám ji povedlo najít a vysílačkou jsme zavolali na pomoc druhou skupinu s nosítky. Pokud by se hledala živá osoba, musí být termokamera neocenitelným pomocníkem.“
 
Praktický výcvik strojníků 27.6.2014

      V pátek 27.6.2014 jsme provedli praktický výcvik strojníků a členů výjezdové jednotky. Výcvik byl proveden na našem cvičišti u hasičské zbrojnice. Strojníci si zopakovali spouštění čerpadel u našich vozidel CAS, zároveň se vyzkoušely oba vysokotlaké proudy a všechny proudnice vezené v autech. Ostatní členové si vyzkoušeli obsluhu agregátů. Velká část výcviku byla zaměřena na vybavení nového rychlého automobilu Nissan Pathfinder.

Školení zdravověda Třemošná 23. - 24.5.2014

      Ve dnech 23. a 24.5.2014 se šest členů naší výjezdové jednotky zúčastnilo školení zdravovědy ve výcvikovém středisku Třemošná. Bylo to z důvodu předurčení naší jednotky pro výjezdy k dopravním nehodám. Školení probíhalo částečně v učebně, kde se probírala teorie a částečně venku, kde jsme si zkoušeli praktické provedení základního ošetření. Celé školení bylo uzavřeno kontrolním testem, který všichni naši členové bezproblémů udělali.
29.6.2012 naše výjezdová jednotka provedla praktický výcvik strojníků. Kromě standardního vybavení vozidel a ovládání agregátů, byl výcvik zaměřen na pokládání pěny. Po krátké teoretické přípravě jsme přistoupili k praxi a vyzkoušeli si všechny druhy pěn.