Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Hlavní stránka

Vítejte  na  stránkách  SDH  Nýrsko

Nejbližší  akcička:

Příprava na soutěž: Pá 17.8.2018 od 16:30
                                So 18.8.2018 od 7:00

Pozvánka na 25. ročník Memoriálu Václava Nejedlého a
8. kolo Pošumavské hasičské ligy 2018

8.kolo PHL a 24. ročník Memoriálu Václava Nejedlého v Nýrsku - výsledky

10.6.2017 jsme pořádali vyřazovací kolo mužů v klasice. Po štafetách 4x100 metrů s překážkami patřilo Jogurtům první místo s náskokem 2 sekundy. V požárním útoku dosáhli na čtvrtý nejlepší čas. V součtu časů však obsadili první místo a postoupili do okresního kola.

3.6.2017 jsme v dopoledních hodinách pořádali vyřazovací kolo žen v klasice a v odpoledních potom okresní kolo mužů i žen ve sportu. Dopoledne se naše ženy umístily na prvním místě. Odpoledne obsadili Jogurti druhé místo a ženy taktéž. Gratulujeme.

27.5.2017 se Jogurti zúčastnili Okrskové soutěže v Hadravě. Po štafetě 4x100 metrů s překážkami a požárním útoku skončili na krásném druhém postupovém místě.

20.5.2017 se naše děti zúčastnily druhé části hry Plamen v Pačejově.  Reportáž se připravuje.

6.5.2017 jsme pořádali Dětskou soutěž při příležitosti Dne hasičů. Jednalo se o požární útok na sklopné terče. Soutěž proběhla dvoukolově a rozhodoval lepší čas. Družstva byla rozdělena podle věku do tří kategorií. Přípravka (předškolní děti), mladší (1. až 4. třída), starší (5. až 9. třída). My jsme měli zastoupení v Přípravce a starších dětech. Přípravka se umístila na druhém místě a starší děti na místě pátém. Gratulujeme!

29.4.2017 jsme technicky zajišťovali Chodskou dětskou ligu v Pocínovicích. Zde jsou výsledky.

28.11.2017 provedla naše výjezdová jednotka praktický výcvik s dýchací technikou.

8.4.2017 - jsme pořádali již tradiční Dětskou jarní soutěž, konkrétně 19. ročník. Počasí jsme objednali ucházející a tak se nám přihlásilo 72 hlídek ve čtyřech kategoriích. Soutěž proběhla na hřišti u školy ve Školní ulici a my jsme do bojů nasadili pět tříčlenných hlídek. Soutěžilo se v sedmi disciplínách, při kterých mladí hasiči určovali technické prostředky, četli mapu, lezli po vodorovném laně, trefovali kuželky hadicí, vázali uzle, běželi hadicovou štafetu a požární útok. Ve velké konkurenci se naše děti neztratily a obsadily krásná místa. Kompletní výsledky níže. Všem našim mladým hasičům moc gratulujeme a děkujeme.

Hlídka 1, kategorie II:   4.místo - Štěpka, Matěj, Lukáš
Hlídka 2, kategorie I:    1.místo - Kája, Zuzka, Nelča
Hlídka 3, kategorie I:    3.místo - Marťa, Natálka, Romča
Hlídka 4, kategorie I:    5.místo - Emča, Péťa, Anetka
Hlídka 5, kategorie "Předškoláci":    1.místo - Karolínka, Dorka, Eliška

 

11.11.2016 provedla naše zásahová jednotka praktický výcvik s dýchací technikou.

15.10.2016 jsme zajišťovali pořádání "Závodu požárnické všestrannosti (ZPV) a štafety CTIF". Štafeta CTIF (8x50 metrů) byla postavena v prostorách místního Kynologického klubu. V jejich klubovně byla kuchyňka a administrativa. Trať ZPV měřila cca. 2 km a měla celkem šest zastavení s úkoly. První byla střelba ze "vzduchovky" na tři dřevěné špalíky, na druhém se vázaly uzly, na třetím se vyzkoušela znalost soutěžících v poskytnutí první pomoci, na čtvrtém potom čtení mapy, práce s buzolou a znalost topografických značek, na pátém museli soutěžící překonat lezením po laně vzdálenost mezi dvěma stromy, na šestém se kontrolovaly znalosti hasičských technických prostředků.
Náš sbor nasadil do soutěže dvě hlídky po pěti členech v mladší kategorii. První byla štafeta CTIF. Zde, po provedení dvou pokusů, patřila našemu spojenému družstvu osmá příčka. Po ZPV se počítalo umístění první hlídky a to, dvanácté místo. V součtu umístění se tak děti umístily na devátém místě.
Všem dětem je třeba moc poděkovat.
Hlídka 1: Lukáš Jarošík, Štěpánka Kalná, Matěj Marek, Zuzana Marková, Karolína Sýkorová
Hlídka 2: Natálie Šotová, Roman Kur, Martina Sýkorová, Aneta Kovaříková, Petr Bláha
Štafeta CTIF: Lukáš Jarošík, Štěpánka Kalná, Matěj Marek, Zuzana Marková Karolína Sýkorová, Natálie Šotová, Roman Kur, Martina Sýkorová

2.10.2016 se družstvo veteránů zúčastnilo posledního kola Chodské veteránské ligy, tentokrát v Domažlicích. V pěkné soutěži se jim podařilo vybojovat první místo. Gratulujeme.

1.10.2016 se ve Slavošovicích konala soutěž s historickými stroji PS8. My jsme tentokrát jen zajišťovali technickou podporu.
Zde výsledky:

28.9.2016 se naše děti zúčastnily branného závodu jednotlivců v Chodské Lhotě. Bohužel se nám do dnešního dne nepodařilo zajistit výsledky, a tak jediný potvrzený výsledek je krásné druhé místo Natálky Šotové.

17.9.2016 - poslední kolo PHL v Tupadlech. Ženy se v prvním kole umístily na pátém místě, čímž si zajistily obhajobu celkového druhého místa v PHL. Druhého kola se kvůli nepřízni počasí nezúčastnily. Moc gratulujeme.

10.9.2016 - veteránská liga v Pocínovicích. Zúčastnilo se naše družstvo veteránů a po absolvovaných dvou kolech v požárním sportu se umístili na třetím místě.
Níže výsledky:

10.9.2016 - jedenácté kolo PHL v Malé Vísce. Ženy se v prvním kole umístily na krásném prvním místě a v druhém kole na místě druhém.

3.9.2016 - desáté kolo PHL ve Strážově. Ženy se v prvním kole umístily na třetím místě a v poháru si vybojovaly prvním místem putovní pohár.

27.8.2016 deváté kolo PHL ve Slavošovicích. Ženy se umístily na krásném prvním místě. Ve druhém kole je bohužel zradilo náčiní a prasklá hadice "C" jim tak překazila další možné pěkné umístění. Moc gratulujeme.

20.8.2016 osmé kolo PHL u nás v Nýrsku. Ženy se umístily na čtvrtém místě a v následném memoriálu V. Nejedlého na místě druhém. Jogurti skončili v PHL na osmém místě a v memoriálu na sedmém.

6.8.2016 - sedmé kolo PHL v Rozsedlech. V prvním kole se ženy umístily na třetím místě a v kole druhém taktéž. Jogurti byli v kole prvním na čtvrtém místě a v kole druhém na místě třetím.

30.7.2016 - šesté kolo PHL v Defurových Lažanech. Ženy se v prvním kole umístily na třetím místě a ve druhém na místě prvním. Jogurti si v prvním kole doběhli pro místo páté a kolo druhé vyhráli.

23.7.2016 páté kolo PHL v Lubech. Bohužel jen jedno kolo. Ženy se umístily na druhém místě a Jogurti taktéž.

16.7.2016 čtvrté kolo PHL v Mochtíně. Ženy se v prvním kole umístily na pátém místě. V druhém si polepšily na místo třetí. Jogurti si v prvním kole zaběhli pro místo šesté a v kole druhém pro druhé.

9.7.2016 třetí kolo PHL v Týnci u Horažďovic. Ženy se vytáhly a první kolo vyhrály. A aby toho nebylo málo, vyhrály i následný Prácheňský pohár. Jogurti v prvním kole skončili druzí a v Prácheňském poháru taky druzí.

2.7.2016 - Memoriál Fr. Zachera v Dešenicích. Zúčastnili se Jogurti v kategoriích PS12 a PS8. Soutěž se konala dvoukolově a lepší čas se počítal. V kategorii PS12 našli Jogurti jen jednoho přemožitele a skončili tak na druhém místě. Zato v kategorii PS8 byli bez konkurence a vyhráli.

2.7.2016 druhé kolo PHL v Sušici. Ženy se umístily na třetím místě a Jogurti na sedmém.

25.6.2016 začal nový ročník Pošumavské Hasičské Ligy (PHL), a jako vždy soutěží v Habarticích. Celou soutěž pokazil vydatný a vytrvalý déšť. Přesto se ženy umístily na krásném druhém místě. Jogurtům zhatil dobrý výkon špatně seřízený stroj, který odmítl nastartovat na kliku. Strojník se všem omluvil a slíbil nápravu.

18.6.2016 se ženy zúčastnily okresní soutěže v Malém Boru. Po štafetě 4x100 metrů s překážkami jim patřilo sedmé místo. V požárním útoku se však "pochlapily" a udělaly druhý nejlepší čas. V součtu časů jim tak patřilo krásné třetí místo. Gratulujeme.

17.6.2016 se tři členové našeho SDH zúčastnili soutěže TFA v Dubně u Příbrami. Jednalo se o soutěž o železného hasiče a ani jeden z nich se v ní neztratil. Děkujeme: Lukáš Václavovic, Lukáš Kieweg a Martin Jiřík

11.6.2016 se Jogurti zúčastnili vyřazovací soutěže ve Strážově. Soutěž se skládala ze štafety 4x100 metrů s překážkami a požárního útoku. Štafetu ukončili Jogurti s druhým nejlepším časem. Bohužel při požárním útoku došlo k malému problému se savcem a Jogurti v součtu časů skončili na šestém nepostupovém místě.

4.6.2016 vyrazilo ženské družstvo na vyřazovací kolo a Jogurti na okresní kolo ve sportu. Obojí se konalo na Rabí. Ženy dopoledne a muži odpoledne.
Ženy soutěžily ve štafetě 4x100 metrů s překážkami a požárním ůtoku. Po štafetě byly ženy na čtvrtém místě, ale po povedém požárním útoku se posunuly na konečné druhé místo a zajistily si postup na okresní soutěž.
Soutěž mužů se skládala ze tří disciplín: štafeta 4x100 metrů s překážkami, 100 metrů s překážkami jednotlivců a požární útok na tři hadice "B". Ve všech disciplínách se Jogurti umístili na třetím místě, což v konečném součtu stačilo přesně na to třetí místo.

7.5.2016 se naše dvě družstva mužů (Jogurti a Staříci) zúčastnila Okrskové soutěže v Bystřici nad Úhlavou. Jogurti s přehledem vyhráli štafetu 4x100 metrů s překážkami a i s malým zaváháním v požárním útoku, jim to v součtu časů stačilo na první místo. Staříci účastnící se v kategorii 40+ (všichni členové musejí být starší 40-ti let) štafetu neběhají a v požárním útoku skončili na druhém místě.

30.4.2016 jsme pořádali dětskou soutěž Nýrský Soptík a soutěž dospělích s historickými stroji PS8 Nýrská Osma. Obě probíhaly v požárním útoku. Mezi mladšími dětmi se naše družstvo umístilo na prvním místě. Mezi dospělými vyhrálo družstvo Jogurtů a Staříci se umístili na třetím místě.

23.4.2016 se naše dětské družstvo zúčastnilo soutěže v požárním útoku v Pocínovicích. Mezi kvalitní konkurencí se neztratily a vybojovaly krásné druhé místo. Gratulujeme.

2.4.2016 jsme pořádali Jarní Dětskou soutěž u školy ve Školní ulici. Do bojů jsme nasadili čtyři tříčlenná družstva. Tři v kategorii I. a jedno v kategorii Předškoláci. Ani jedno z družstev se ve velké konkurenci neztratilo.

Kategorie I.
Družstvo č.1 - Kalná Štěpánka, Kotrchová Nela, Jarošík Lukáš - 3.místo
Družstvo č.2 - Šotová Natálka, Sýkorová Martina, Kur Roman - 4.místo
Družstvo č.3 - Kovaříková Anetka, Kotrchová Ema, Šotová Karolínka - 24.místo

Předškoláci
Družstvo č.1 - Volmútová Eliška, Jagerčík Kryštof, Bláha Petr, Ducháčková Dorka - 3.místo

Kompletní výsledky v příloze.

 
Stalo se:
1.7.2016 byl u zásahové jednotky proveden výcvik v používání všech agregátů a zároveň opakování vybavenosti vozidel.

11.6.2016 zásahová jednotka provedla praktický výcvik ve vyprošťování osob z havarovaných aut

27.5.2016 byl u zásahové jednotky proveden praktický výcvik v dýchací technice

18.4.2016 jsme u zásahové jednotky provedli školení zdravovědy.

27.6.2014 jsme provedli praktický výcvik strojníků a členů výjezdové jednotky. Více zde.

31.5.2014 jsme byli na soutěži v Rabí. Více zde.

23. - 24.5.2014 jsme se zúčastnili školení na zdravotníky. Více zde.

10.5.2014 jsme pořádali okrskovou soutěž. Více zde.

3.5.2014 jsme pořádali 4.ročník dětské soutěže v požárním útoku a 4.ročník Nýrské osmy, v rámci Dne hasičů. Článek a výsledky zde.

6. - 11.1.2014 v průběhu celého týdne proběhl první seznamovací praktický výcvik s novou dýchací technikou.

4.1.2014 proběhlo teoretické školení výjezdové jednotky v používání nového dýchacího přístroje Dräger. Školení vedl příslušník HZS Klatovy.

14.11.2013 jsme se zúčastnili taktického cvičení, spolu s profesionální jednotkou ze stanice Klatovy. Celý článek zde.

 

26.9.2013 jsme se zúčastnili cvičení v německu s našimi kolegy z Neukirchenu. Celý článek zde.

 

4.5.2013 jsme pořádali Den hasičů. Celý článek zde.

 

 

___________________________________________________________________