Autoři : Ladislav Kyška
            Ladislav Sýkora
Snažíme se o zlepšení stránek o SDH Nýrsko.
Doufáme, že Vám budou tyto stránky vyhovovat :-)

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Ni ku zisku, ni ku slávě, toliko ku pomoci bližnímu svému.

 

Návštěvní kniha

Vytvořeno 19.07.2010 15:40:00 | Poslední změna 17.08.2019 00:14:32
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Jméno / odeslat anonymně:
E-mail:
Opište prosím kontrolní kód "4128":
 
Tyjo už máte přes 60 událostí to letos bude rekord v počtu výjezdu jak se zdá smiley
Dobrý den, dne 11.6.2019 došlo Vaším sborem k pokácení několika stromů na naší parcele, oboje je v našem výhradním vlastnictví. Pan Veselák se obrátil na obec se žádostí o jejich pokácení pro havarijní stav. Ve skutečnosti tomu tak není. Důvod k pokácení nebylo shledán. Poté požádal Váš sbor. Stromy jste pokáceli.
Od kompetentního důstojníka na Krajském ředitelství jsme se dozvěděli následující:

Velitel zásahu je povinen posoudit vzniklou situaci, neboť se nachází přímo na místě a za zásah plně odpovídá. Jednalo se o stromy v průměru 18 cm-mladé břízy. Několik větví o průměru 2 cm přesahovalo přes plot. Ani vrchní část plotu nebyla ohnuta, viz fotodokumentace.
Po tel. rozhovoru s panem Veselákem jsem mu sdělila, že jsme 150 km od místa, vrátíme se za dva dny a situaci budeme řešit. O arogantním, hrubém přístupu pana Veseláka netřeba se rozšiřovat. Je všeobecně znám.
1.Stromy nikoho neohrožovaly, jejich stav nebyl havarijní. Nebyl důvod k jejich pokácení.2.Došlo zde k neoprávněnému vstupu na cizí pozemek a k poškození cizí věci.(Přijedete po týdnu na svou zahradu a někdo vám pokácí stromy!)Vzniklou situaci nebudeme zatím řešit oficiální stížností na Krajském ředitelství, protože si práce členů Vašeho sboru vážíme. Žádáme pouze o profesionálnější přístup velitele zásahu.(Není možné nedodržovat stanovený postup, přestože se jedná o kamaráda).S pozdravem Hrabětová Lenka a Monika
Děkuji za dnešní zásah vašeho SDH s cílem odstranit padající stromy na můj pozemek z pozemku paní ing.Hrabětové. Tuto osobu jsem o problému informoval dnes dopoledne s tím, že se jedná o havarijní stav a může dojít k poškození majetku čí zranění osob. Paní ing. reagovala ve smyslu. že jí stav netíží a nehodlá v bezprostředním nebezpečím nic podnikat. Nehledě na to, že bych měl zabráněný výjezd, případně příjezd zdravotnické pomoci. Skutečně hyenistické jednání. V tomto směru jsem se obrátil i na Město Nýrsko o pomoc, ale problém byl v tom, že je padající strom nevadil, hlavně prý mají povinnost chránit zeleň. To by se prý muselo ohlásit do Klatov, aby dali souhlas s pokácením, což by mohlo trvat cca 14 dnů. Na co máme úřady a selsky myslící lidi na úřadech ? Říkám to na rovinu na h.o.v.n.o. A kdo je volí ????? Jěště jednou děkuji za pomoc.
Tak ono stejně ten čas jednou přijde,ze se budete muset z LIAZ rozloučit, přeci jenom není už nejmladší a čas nezastavís.. Ale zase nová cas je hodně milionů a ty určitě nebude lehké najít.
Někde to vyřeší pomocí dotací když to jde, a někde se zase pro změnu postará město samo i když je to velká finanční zátěž...
Ale určitě za mě byste si zasloužili pořádnou casku
No výhru ve sportce bych též bral, to vám budu držet palce smiley
Tak snad vám vše vyjde..